:: 12 błędów finansowych przedsiębiorców – start

12 błędów przedsiębiorców - startJakiś czas temu we wpisie MiŚiowe Finanse czyli finanse dla przedsiębiorczych rozpocząłem na blogu prezentacje wpisów w nowej kategorii dotyczącej finansów osób prowadzących własną działalność, samozatrudnionych i freelancerów.

Od dzisiaj w każdą środę w kategorii „Jak zarządzać finansami własnej firmy” będą pojawiały się kolejne wpisy mojej mini-serii „12 najczęstszych błędów finansowych przedsiębiorców”


„Celem firmy jest stworzenie Klienta” – Peter Drucker, guru zarządzania

Czy myślisz o założeniu swojej pierwszej działalności lub  jesteś już może doświadczonym przedsiębiorcą lub managerem odpowiedzialnym za rozwój firmy? Niezależnie od Twojego doświadczenia z pewnością chcesz aby Twoja firma odniosła sukces.

Jak to się więc dzieje, że tak wiele firm nie osiąga jednak upragnionego sukcesu? Co powoduje, że zaangażowanie, energia, czas i środki użyte przez przedsiębiorców są tak często niewłaściwe wykorzystane i w efekcie firma znika z rynku? Czy powodem jest brak wiedzy biznesowej? A może niska motywacja, brak znajomości czy przysłowiowego „łutu szczęścia”?

Mówi się, że pieniądze to krwioobieg firmy. Często błędy finansowe popełniane przed rozpoczęciem działalności lub na samym początku istnienia firmy, skazują firmę już na starcie na pewną porażkę. Przedstawione błędy z czasem powodują także narastanie kolejnych problemów finansowych, co wpływa na dalszy rozwój i losy firmy.

Przedstawię Ci w poniższej serii najczęstsze błędy finansowe, które popełniają przedsiębiorcy. Mogę powiedzieć, że mam w tym względzie duże doświadczenie ponieważ swoją pierwsza firmę założyłem (i „położyłem”) w 1990 roku i od tego czasu zdążyłem popełnić większość prezentowanych przeze mnie błędów.

Zapraszam Cię już za tydzień w środę, na pierwszy odcinek cyklu – błąd #1

„Żywiołowe zakładanie firmy bez celu i planu finansowego”

2 myśli na temat “:: 12 błędów finansowych przedsiębiorców – start

  1. Zofia Odpowiedz

    Witaj Sławku,

    że też nie wpadłam na taki pomysł stworzenia kursu?
    „Jak zarządzać finansami własnej firmy” ?

    Pozdrawiam serdecznie !

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.