:: Co wpływa na tempo budowania niezależności finansowej? Trzy strumienie finansowe – część 3

Strumień 3Jak pamiętasz z poprzednich wpisów, omówiłem zasady tworzenia dwóch z pośród trzech strumieni finansowych. Dzisiaj omówię trzeci strumień, związany z tematem złego i dobrego długu. Temat ten opisałem w jednym z poprzednich wpisów. Jak rodzaj długu łączy się z możliwością uruchomienia trzeciego strumienia finansowego?

Trzeci strumień finansowy:

Dobry dług zwiększa aktywa

Rozpoczynasz proces zamiany pieniędzy innych ludzi (banku) na Twój majątek dochodowy. Jeżeli dochód z majątku przekroczy koszt pozyskania pieniędzy, Twój majątek zacznie przynosić dochód. Równolegle możesz rozpocząć proces zamiany złego długu na dobry. Zwiększa się Twoja zdolność kredytowa, co umożliwia Ci dalsze zwiększanie majątku dochodowego. Schemat powtarzany wielokrotnie tworzy Twoją spiralę sukcesu.

W praktyce jednak, zwiększanie się dochodów i zwiększanie się zdolności kredytowej powoduje przede wszystkim zaciąganie kredytów na zakup majątku niedochodowego. Kredytujemy głównie majątek który nie tylko nie dostarcza nam dochodu, ale jeszcze z biegiem czasu ma coraz mniejszą wartość (samochody, wyposażenie domu). W efekcie pomimo całkowitej spłaty zadłużenia, łączna wartość naszego majątku ciągle spada i pozostaje ujemna.

Jak widzisz połączenie trzech strumieni finansowych pomoże Ci w szybszym budowaniu niezależności. Tak działa synergia sukcesu. W praktyce jednak, zwiększenie dochodów z pracy na etacie doprowadza wiele osób jedynie do zwiększenia zadłużenia i ciągłego zmniejszania wartości majątku. Dlaczego ludzie sami niweczą własne działania?

O tym w kolejnych wpisach.


Dołącz Do Społeczności Bloga

Odbierz bezpłatny dostęp do mojego kursu mailowego:

Jak Osiągnąć Niezależność Finansową Pomimo Niskich Zarobków i Braku Wiedzy


Zgadzam się z Polityką Prywatności
Administratorem Twoich danych osobowych będzie: Śniegocki Development Sławomir Sniegocki, Al. Korfantego 40/13, 40-161 Katowice, e-mail: slawek (małpa) slaweksniegocki.pl. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.