:: Cztery kierunki działania

Avatar ARGOW swoich książkach, często powołuję się na ideę Kompasu Finansowego, który w przeciwieństwie do kompasu turystycznego, (który zawsze wskazuje północ), wskazuje jednocześnie cztery kierunki działania, na które powinieneś zwrócić uwagę realizując swój własny plan budowania niezależności. Kompas Finansowy, (którego obok masz ikonkę) symbolizuje również konieczność ciągłego obserwowania kierunku w którym masz zamiar się poruszać. Cztery kierunki działania zgodne z Kompasem Finansowym, to:

  • zmniejszanie wydatków
  • zmniejszanie złego zadłużenia
  • zwiększanie zarobków
  • zwiększanie majątku

Zastosowanie łączne wymienionych  czterech działań (synergia) i spisanie ich w postaci planu ułatwi Ci zamianę dochodu z pracy na dochód z majątku, zamianę złego długu w dobry, inwestowanie oszczędności w wydatkach, reinwestowanie zysków i pomnażanie majątku przynoszącego dochód.

Synergia to takie działanie składników, które zastosowane razem, dają lepszy efekt niż suma efektów poszczególnych składników zastosowanych oddzielnie. Czyli coś jak: 1+1+1+1=5. Jaki jest cel takiego działania?  Pozwoli Ci uruchomić trzy strumienie finansowe, które przyśpieszą powiększanie się  Twojego majątku.

Dodaj komentarz