:: Działanie bez planu czy planowanie bez działania? Co gorsze dla inwestora?

Jak już się pewnie zorientowałeś, rozpoczynanie inwestycji czy innego działania bez planu jest równie mało skuteczne jak planowanie nie zakończone realizacją planu.  Jeżeli wybierzesz działanie po omacku, będziesz jedynie tracił czas i energię na realizację dużej ilości pilnych działań. Na ważne i istotne dla siebie nie będziesz już miał czasu. W ten sam sposób wieczne planowanie i zbieranie danych nie zakończone działaniem również spowoduje, że będziesz dreptał w miejscu. Przyjmij do wiadomości, że nigdy nie będziesz miał wszystkich potrzebnych danych.

Inwestowanie ma za zadanie pomnażanie majątku w stanie ciągłego ryzyka i braku danych. Dlatego też tak wielu ludzi nie inwestuje z powodu rzekomego braku wiedzy. Jednak jedyna wiedza jakiej im brakuje to ta, że nigdy nie będą mieli pełnego obrazu danej inwestycji.

Najefektywniejszym rozwiązaniem jest więc spisanie własnego planu i dostosowywanie go do zmieniającej się sytuacji. Dzięki temu Twoje cele pozostaną niezmienne, a zmieniać będziesz jedynie sposoby ich realizacji.

Planując inwestycję pamiętaj, że mniej istotny jest sam cel, a bardziej istotny jest sposób w jaki realizacja tego celu zmieni Ciebie i Twoje życie.

Dodaj komentarz