:: Jak (nie) zostać i.T. ? (internetowym TROLLEM)

Uwaga na TROLLA!Jak już wcześniej zapowiadałem, popełniam ten wpis jako odpowiedź na to co coraz częściej widzę na forach i blogach nie tylko związanych z finansami.

W przeciwieństwie do E.T. (Extra-Terrestial czyli istoty pozaziemskiej) i.T czyli internetowy Troll jest gatunkiem jak najbardziej domowego chowu.

i.T. uaktywnia się na forach internetowych, grupach dyskusyjnych, blogach i innych stronach umożliwiających nieskrępowane i (jak wydaje się i.T.) anonimowe opluwanie, brudzenie i paskudzenie.

Stawanie się i.T. przypomina trochę przemianę Doktora Jekylla w Pana Hyde’a. Osoba w realu zupełnie przeciętna, ba nawet niekiedy sympatyczna dla otoczenia, w momencie wejścia do sieci potrafi diametralnie się zmienić, stając się odpychającym i.T.

Jeżeli znasz lub poznałeś kogoś, kto spełnia większość poniższych warunków – strzeż się! Prawdopodobnie natknąłeś się na prawdziwego  i.T.!

Jakie są pierwsze zaobserwowane symptomy stawania się internetowym TROLLEM?

1. i.T. ma o wszystkim jasne i niewzruszone zdanie. Nie lubi niuansów i względności

2. i.T. wierzy be zastrzeżeń w swoją wyjątkową inteligencję, mądrość, błyskotliwość i intuicję

3. i.T. uważa myślących inaczej niż on za osobistych wrogów i zwyczajnych głupków

4. i.T. uznaje własną perspektywę za jedyną dopuszczalną i słuszną

5. i.T. kiedy jest zakłopotany i nie wie co ma odpowiedzieć, obarcza winą innych lub prowokuje kłótnie

6. i.T. na jakąkolwiek krytykę odpowiada atakiem złości a następnie bluzgami

7. i.T. jest szczery do bólu. Nie traci czasu na przewidywanie reakcji innych ludzi a często ją celowo wywołuje

8. i.T. ma pewność, że zawsze będzie tak jak on chce. Jako osoba nieomylna uważa za swój moralny obowiązek sprowadzać nieświadomych na właściwą drogę.

9. i.T. jak ognia unika podawania własnego imienia i nazwiska, nie uznaje awatarów z własnym zdjęciem

10. i.T. aby nadać sobie cechy “światowca” nadużywa amerykańskiego bełkotu korporacyjnego/internetowego w rodzaju “BTW”, “LOL”,  “AFK”, “IMHO/IMO”, “FYI”, chociaż skromność czy dzielenie się przydatnymi informacjami, to ostatnie cechy o jakie można i.T. posądzić.

Oczywiście cech i.T. jest znacznie więcej. Jeżeli przyjdą Ci jeszcze jakieś na myśl podziel się nimi z innymi Czytelnikami w komentarzu.

Jak radzić sobie z i.T.?

Wydaje się, że sprawa jest beznadziejna. Z pewnością nie należy z i.T. walczyć. Jak mówi znana anegdota “Nie dyskutuj z głupcem, bo postronni mogą nie zauważyć różnicy” czy ” Nie dyskutuj z głupcem  bo sprowadzi Cię do własnego poziomu i pokona  wieloletnim doświadczeniem”

Co więc robić? Najskuteczniejszym sposobem jest ignorowanie i.T.  Ponieważ on sam nie ma absolutnie nic  twórczego do powiedzenia, musi żerować na wiedzy i informacjach innych. Jeżeli przestaniesz odpowiadać na  komentarze , zaczepki i wpisy i.T.  , ten nie chcąc  umrzeć śmiercią głodową przeniesie się na inne forum.  Dodatkowo będąc administratorem masz możliwość dania internetowemu Trollowi kicka lub bana a w ostateczności wpisać go na swoją czarną listę. Czego wszystkim i.T. życzę.

Dodaj komentarz