:: Jak rozpocząć wyjście z długów? 13 wskazówek.

Dług to wynik Twoich wcześniejszych decyzji i zaniechań. Jeżeli więc będziesz dalej działał w taki sposób jak ten, który doprowadził Cię w to miejsce w którym właśnie jesteś, spowoduje to jedynie pogłębienie się Twoich problemów.

Na zakończenie roku przedstawiam kilkanaście wskazówek ułatwiających wyjście z długu i motywujących do zmiany Twojej sytuacji finansowej.

 1. Zmień swoje nastawienie do finansów. Działaj tak, jakby Twój dług został już w całości spłacony. W ten sposób przyciągniesz do siebie nowe pieniądze.
 2. Zrozum, że wyjście z długu nie jest celem samym w sobie ale zawsze jest częścią długoterminowego planu budowania niezależności.
 3. Długiem możesz zarządzać.
 4. Zarówno w zły jak i w dobry dług możesz inwestować.
 5. Wykorzystaj proces wychodzenia z długu aby zastąpić stary nawyk zadłużania się, nowym nawykiem oszczędzania  i inwestowania.
 6. Weź odpowiedzialność za swoje długi przed wierzycielami. Nie ukrywaj się.
 7. Stwórz na piśmie plan wyjścia z długu z końcowym terminem spłaty.
 8. Jeżeli kwota, którą masz do dyspozycji, nie pokrywa w całości rat, spłacaj  wszystkie raty częściowo. To lepsze niż zaprzestanie spłacania jakiegoś kredytu w całości.
 9. Przeczytaj dokładnie umowę kredytu. Sprawdź czy jesteś chroniony na wypadek choroby lub utraty pracy, sprawdź jakie masz prawa, w jaki sposób możesz szybciej  spłacić kredyt.
 10. Zapomnij o wykorzystywaniu „szybkich” pieniędzy do „łatania” zadłużenia.
 11. Nie nakłaniaj rodziny lub znajomych do zaciągania kredytów, które pokryją Twoje stare długi. Nie spłacaj długów pożyczką hipoteczną.
 12. Jeśli masz spisany plan spłaty i trzymasz się go, nie zmieniaj swoich decyzji finansowych pod naciskiem pożyczkodawców.
 13. I najważniejsze – po prostu działaj. Im wcześniej zaczniesz, tym łatwiej będzie Ci zacząć inwestować we własny dług i w efekcie osiągnąć finansową niezależność

Dołącz Do Społeczności Bloga

Odbierz bezpłatny dostęp do mojego kursu mailowego:

Jak Osiągnąć Niezależność Finansową Pomimo Niskich Zarobków i Braku Wiedzy


Zgadzam się z Polityką Prywatności
Administratorem Twoich danych osobowych będzie: Śniegocki Development Sławomir Sniegocki, Al. Korfantego 40/13, 40-161 Katowice, e-mail: slawek (małpa) slaweksniegocki.pl. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.