Kim jestem?

Sławomir ŚniegockiWitaj na moim blogu, nazywam się Sławek Śniegocki, jestem inwestorem, mentorem i autorem poradników finansowych.

Pomagam zapracowanym specjalistom i przedsiębiorcom podnosić jakość życia, przez rozwój ich umiejętności związanych z zarządzaniem finansami osobistymi, inwestowaniem i budowaniem majątku. Tematy, którymi się zajmuję, to  między innymi: jak ogarnąć chaos w finansach osobistych i wyjść z pętli zadłużenia, jak zacząć inwestować i skutecznie zarządzać  portfelem inwestycyjnym, jak powiększać majątek i stać się osobą niezależną finansowo.  Ostatnio zająłem się również propagowaniem nauki samodzielności finansowej wśród nastolatków i ich rodziców.

Przez ostatnie dziesięć lat, tysiące moich Czytelników i Klientów skorzystało z praktycznej wiedzy, doświadczenia i autorskich narzędzi inwestycyjnych, którymi dzielę się na swoich stronach internetowych, w książkach, w czasie szkoleń oraz indywidualnych sesji mentoringowych.

Jestem przedsiębiorcą od 1991 roku, czynnym inwestorem od 1997 roku, a działalność edukacyjną i marketingową w internecie prowadzę od 2008 roku. Nakładem wydawnictw „Helion” oraz „Złote Myśli” wydałem książki „Inwestuj we własny Dług”  oraz „Inwestuj we własny Etat”. Obie pozycje były dostępne w sieci księgarń Empik. Obie stały się bestsellerami i wciąż cieszą się zainteresowaniem czytelników. Współpracowałem z telewizją „Polsat”, programem IV Polskiego Radia, oraz jednym z największych internetowych kantorów walutowych.

Inwestując nie skupiam się na jednej klasie aktywów. Wyznaję „niesekciarskie” podejście do inwestowania. Od ponad 20. lat, w zależności od zmian na światowych rynkach, inwestuję w obligacje, fundusze inwestycyjne, ETF-y, akcje polskie i zagraniczne, forex, a także metale szlachetne i nieruchomości. 

Stale inwestuję we własny rozwój. Ukończyłem wiele szkoleń u trenerów światowej klasy, takich jak: Tony Robbins, T. Harv Eker, Robert Riopel, Brian Mayne, Blair Singer, Alex Mandosian, Marcus de Maria czy Courtney Smith. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem. Uwielbiam grę na gitarze, gotowanie, podróże i związane z nimi poznawanie nowych miejsc, potraw i smaków.

Uważam, że jeżeli chcesz prowadzić życie pełne pasji i realizować własne marzenia, warto abyś opanował chaos we własnych finansach, nauczył się zarządzania inwestycjami i zbudował majątek uniezależniający cię od pojedynczego źródła dochodu. Być może nie znałeś dotychczas nikogo, kto mógłby ci pokazać jak to zrobić, bądź uważałeś, że twoja wiedza finansowa lub zarobki są za małe aby ruszyć z miejsca. Tak naprawdę jednak, wystarczy abyś PRZESTAŁ PODĄŻAĆ ZA TŁUMEM i zaczął od podjęcia kilku trochę bardziej niezależnych i trochę skuteczniejszych decyzji finansowych niż do tej pory.

Stosuję inne podejście niż większość popularnych „ekspertów” finansowych, którzy nie widzą różnicy miedzy informacją a wiedzą. W dzisiejszych czasach, gdy banki centralne tworzą z „powietrza” miliardy dolarów czy złotówek i zalewają nim rynki, nakłanianie klientów i czytelników do oszczędzania na lokatach z odsetkami poniżej inflacji, robienia groszowych oszczędności na żywności i mediach czy odsuwaniu realizacji marzeń na emeryturę, jest jakimś okrutnym żartem z ich inteligencji.  Takie rady rodem z „czasów słusznie minionych” wciąż są popularne i wielokrotnie powtarzane, głównie z powodu prostoty w ich wyjaśnieniu i stosowaniu. Niestety, w dzisiejszym świecie, po prostu stały się nieskuteczne.

Co zatem działa w dzisiejszych czasach? Zamiast robienia groszowych oszczędności i życia poniżej możliwości, pokazuję, że warto abyś skupił się na kilku obszarach w których tracisz najwięcej pieniędzy i kilku dających ci największy potencjał do zwielokrotnienia dochodu. Bez lepszych decyzji finansowych nie zarobisz, nie zainwestujesz i nie zachowasz „lepszych pieniędzy”. Dzięki moim serwisom, publikacjom, szkoleniom i sesjom mentoringowym, masz szansę skorzystać z mojego wieloletniego doświadczenia i stać się lepszym inwestorem, przedsiębiorcą, szefem, partnerem czy rodzicem.

Gorąco Ci tego życzę i zapraszam do współpracy. Napisz przez formularz kontaktowy, w jaki sposób mogę ci pomóc.


 Miejsca w których możesz mnie spotkać: Facebook | Twitter | YouTube | LinkedIn | Newsletter | Współpraca