:: MiŚiowe Finanse czyli finanse dla przedsiębiorczych – nowa kategoria na blogu

Do utworzenia nowej kategorii na blogu zainspirowali mnie Uczestnicy trwających właśnie Internetowych Warsztatów Finansowych “Inwestuj we własną niezależność”. Prawie połowa Uczestników Warsztatów, prowadzi własne mniejsze lub większe firmy, czyli są przedsiębiorcami. Ich udział w Warsztatach nie jest niczym niezwykłym, ponieważ przedsiębiorcy są osobami najbardziej świadomymi konieczności podnoszenia swoich kwalifikacji.

Przedsiębiorcy mają wysoką świadomość tego jak bardzo ich umiejętności finansowe wpływają na “być albo nie być” firmy którą prowadzą. Z drugiej strony bardzo dobrze się z nimi współpracuje, wiedzą czego chcą, biorą aktywny udział w Warsztatach, są pracowici i  nie zniechęcają się w razie problemów.

Jeżeli więc jesteś osobą która ma zamiar otworzyć własną firmę i stać się przedsiębiorcą lub może już nim jesteś, to nowo stworzona kategoria jest właśnie dla Ciebie . MiŚiowe finanse to po prostu tematy, które pomogą Ci w zarządzaniu finansami własnej firmy.

Musiałem na początek sięgnąć pamięcią do początków swojej radosnej działalności gospodarczej i przypomnieć sobie jak wyglądał polski rynek bez międzynarodowej konkurencji, hipermarketów, podatku Vat, mobilnego internetu, komórek za złotówkę, Facebooka, Euro czy dotacji  z Unii Europejskiej. Powiesz, że to niemożliwe, że te rzeczy zawsze były…Tymczasem kiedy zakładałem swoją pierwszą firmę na samym początku lat 90′ te wszystkie rzeczy jeszcze u nas nie istniały.

Założyłem swoją pierwszą (i kolejne) firmy a potem z uporem godnym lepszej sprawy zacząłem popełniać kolejne mniej lub bardziej dotkliwe błędy finansowe. I tak z kilkoma przerwami trwa to do dzisiaj. (:)) To właśnie prowadząc własne firmy przekonałem się, że nic nie jest tak pewne w biznesie jak…brak pewności. Jeżeli więc prowadzisz własną firmę lub wpadło Ci do głowy, że fajnie byłoby ją uruchomić, z pewnością warto abyś sobie to zadanie dobrze zapamiętał. Prowadząc własną firmę z pewnością nie zawsze będzie Ci do śmiechu ale na jedno możesz liczyć zawsze – z pewnością nie będziesz się nudził.

W kolejnych wpisach z cyklu MiŚiowe finanse czyli finanse dla Małych i Średnich Przedsiębiorców, będą pojawiały się tematy związane z najbardziej popularnymi błędami finansowymi popełnianymi przez początkujących (i nie tylko) właścicieli firm.

Dodaj komentarz