Raport Specjalny „12 Błędów Finansowych”

Opinie Czytelników mojego Raportu Specjalnego „Jak Uniknąć 12 Błędów Finansowych Niszczących Twoje Finanse”

Raport “Jak Uniknąć 12 Najgorszych Błędów Niszczących Twoje Finanse” stał się dla mnie inspiracją nie tylko do przemyślenia mojej obecnej sytuacji finansowej ale przede wszystkim zainspirował mnie do wprowadzenia zmiany we własnym myśleniu o moich finansach. Od dziś mam zamiar nie popełniać błędów, które niszczą moje finanse.

Barbara

Jeśli chodzi raport Jak uniknąć 12 najgorszych błędów finansowych całkowicie się z tobą zgadzam ,szkoda tylko ,że sporo tej wiedzy mam z własnych doświadczeń.Te wszystkie zasady są bardzo pomocne w życiu nie zależnie co chcę się osiągnąć.Niestety szkoły przygotowują nas do zawodu ale nie do tego jak radzić sobie w życiu.

Dorota

Z ogromnym zainteresowaniem przeczytałam otrzymany Raport. Jest wspaniały. Na wiele problemów otworzył mi po prostu oczy. Dzięki Panu zlikwiduję karty kredytowe ,postaram się bacznie przyglądać swoim możliwościom finansowym. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za otrzymanie bezpłatnego Raportu . Będzie On dla mnie drogowskazem ” Jak uniknąć błędów finansowych ” Serdecznie pozdrawiam .

Anna

Świetnie, jasno i klarownie napisane! Uważam, że każdy, komu leży na sercu własna wolność finansowa, obowiązkowo powinien zapoznać się z tym raportem. Autor pisze o stosowaniu zasad, które zdawałoby się, że są oczywiste, jednakże, sądząc po danych statystycznych dotyczących polskiego społeczeństwa, wcale takie nie są. Uważam, że tekst warto wydrukować i powiesić w widocznym miejscu, żeby utrwalić sobie tę wartościową wiedzę i stosować ją w praktyce. Dziękuję za tę fantastyczną inspirację!

Aneta

Raport trafiony w 100 %. Żeby tylko ludzie chcieli go przeczytać i w końcu sobie coś uświadomić. Do mnie też późno dotarły pewne prawdy, ale jeszcze nie jest za późno żeby zmienić złe nawyki. jakiś czas temu już to sam zacząłem. Ale o takich rzeczach powinno się mówić od co najmniej 4 klasy podstawówki, a nie dążyć do całek, z których i tak większość z nas nic nie pamięta. A te omawiane w raporcie sprawy i ich rozwiązania przydadzą się każdemu.

Maciek

Świetny materiał!!! Pozwala trzeźwiej spojrzeć na własne finanse. W niektórych momentach powiało nawet grozą. Szkoda tylko, że nie wpadłam na podobny raport 10 lat wcześniej bardzo dziękuje, pozdrawiam serdecznie,

M.K.

Witam serdecznie Sławku. Moja osobista opinia na temat raportu jest taka iż w raporcie jest bardzo ważne informacje i ciekawe na temat finansów. Ostatnio moja sytuacja finansowa pogorszyła się. Wiem że muszę zmienić moje myślenie w sprawach finansowych. Przede wszystkim chciałabym pozbyć się uciążliwych kart kredytowych i kredytów. Jest to czas trudny dla mnie ponieważ mam większe zobowiązania miesięczne niż dochód. Mam nadzieje że przez twoje informacje zawarte w raporcie dam radę. Bardzo bym chciała wziąć udział w warsztatach.

Dorota

Treść wiadomości: Raport Specjalny to doskonała publikacja -sensowna, konkretna i dla mnie bardzo pomocna. To wiedza, której niestety nie uczy się w szkołach, ani w przeciętnych polskich domach. My – Polacy potrafimy bardzo ciężko pracować, ale nie potrafimy odpowiednio wykorzystywać zarobionego kapitału, a ułańska fantazja, każe wydawać i żyć ponad miarę. Dziękuję za tą świetną publikację – pokażę ją rodzinie i może będzie to przełomowy moment, który pomoże nam zgromadzić jakiekolwiek zabezpieczenie na przyszłość. Pozdrawiam

Dorota

Treść wiadomości: Raport jest genialny i motywujący szczególnie z końcem roku, już zabieram się za „opracowywanie” 2012 roku. Raport powinien dotrzeć do jak największej liczby osób, dla ich dobra:) Gdyby ludzie byli bardziej uświadomieni w kwestii finansów wszystkim by się żyło lepiej, lecz ludzie są nauczeni wymówki pt.”kryzys” – to jedno słowo jest ich wytłumaczeniem na wszystkie błędy omówione w tym raporcie. Życzę wszystkim, którzy przeczytali ten raport, aby wdrożyli wiedzę w życie, to już będzie dużo. Dziękuję za wiedzę, życzę sukcesów, pozdrawiam!

Gosia

Treść wiadomości: Raport pozwolił mi poukładać w głowie podstawowe wiadomości n/t moich finansów. W moich finansach panuje bałagan. Przedstawione przez Pana liczby dotyczące finansów Polaków są bardzo realne niestety. To, że lokata nie daje możliwości zysku dokładnie wiem. Obserwuję giełdę, na razie nie widzę możliwości inwestycji, trzeba czekać. Dziękuję i pozdrawiam.

Danuta

Treść wiadomości: Po przeczytaniu „Jak Uniknąć 12 Najgorszych Błędów Niszczących Twoje Finanse” uważam, ze raport jest bardzo trafny. Zauważyłem, że wiele punktów zawarty jest w moim życiu. Na pewno Ten raport zmusza i daje dużo do myślenia.

Wojtek

Treść wiadomości: Raport jest dobry .Na pewno uświadamia jak spore pieniądze są wyrzucane w błoto .Pierwszą rzeczą jaką zrobię to zniszczenie karty kredytowej po jej spłacie . Dużo nauki przed takimi jak ja zaplątanych w pętle kredytowe. Dzięki,dzięki,dzięki

Puma

Treść wiadomości: W raporcie poruszane tematy są dla mnie oczywiste,chociaż zrobienie dobrego planu swoich wydatków oraz konsekwencja przy inwestowaniu długoterminowym dla wielu ludzi jest nie lada sztuką.

Jarosław

Treść wiadomości: Zaletą Raportu jest to, że uświadamiając iż właściwie wszystko zależy ode mnie i mojej aktywności, nie przeraża i daje jakąś nadzieję na zmiany. Ale gdyby było tak łatwo dokonać zmian, to nie byłoby na rynku tylu poradników. Raport traktuję jako początek. Bez prowadzenia jak mam to zrobić, bez omawiania wyników, może się skończyć na tym co zazwyczaj- dobra przygoda, ale tylko poznawcza.

Pozdrawiam
Hanusia

Treść wiadomości: Jestem w trakcie czytania Raportu , jest dla mnie bardzo pomocny. Może nie odkrywa wielkich tajemnic , ale systematyzuje codzienne i niestety wieloletnie zaniedbania. Miałam przywilej bycia osoba bogatą, ale niestety po 10 latach wszystko przepadło, a sprawy komornicze ciągną się do dziś. Jednak najtrudniejsza była to zaakceptowania śmierć męża i moja poważna choroba. Teraz mam zamiar zacząć wszystko od początku i oprzeć się tylko i wyłącznie na swoim rozwoju osobistym, a przez to zmiany myślenia i w efekcie chce zacząć budować swoją niezależność finansową. Dość biedowania!!!!!

Lidia

Treść wiadomości: Raport ciekawy. Zawiera w części informacje znane, za to daje do myślenia, szczególnie po przełożeniu danych statystycznych (%) na kwoty (PLN). Dziękuję. Pozostaje teraz coś z tym zrobić

Jacek

Treść wiadomości: Nie ukrywam, że publikacja bardzo interesująca. Z czysto psychologicznego punktu widzenia, pozwala znaleźć sposób, aby rozpocząć proces samoorganizacji, wskazania samemu sobie kierunków dalszego działania w zakresie dysponowania własnymi finansami.

Piotr

Treść wiadomości: Witam moja opinia na temat raportu jest jest jak najbardziej pozytywna w wielkim skrócie jest zawarta wiedza na tematy które mnie dotyczą i wiele zawartych prawd w tym raporcie postaram się wykorzystać w praktyce

Kamil

Treść wiadomości: Raport „Jak Uniknąć 12 Najgorszych Błędów Niszczących Twoje Finanse” są to ogólniki, które są mi znane. Nie wniosły nic nowego do mojej zdobytej wiedzy na tern temat. Pozdrawiam

Marek

Uważam że ten kurs jest bardzo dobry obejmuje zagadnienia które powinnyśmy mieć wpojone przez rodziców od dziecka lub wynieść ze szkoły  no ale tak się nie stało  szczerze mówiąc to były inne czasy ale teraz dzięki takim kursom jak Twój

dużo osób może podnieść wiedzę a co za tym idzie status społeczny a przede wszystkim  uwierzyć w siebie.Mam jedną prośbę zmniejsz tempo nauki.

Z poważaniem

Emanuela.

Treść wiadomości: Witam, pytasz o opinię o Twoim raporcie specjalnym o 12 błędach, które mogą zniszczyć finanse. Nie mam dużo do napisania, ponieważ uważam, że raport jest dobrze i ciekawie przygotowany, a także zawiera wartościowe wskazówki, np. o tym, aby wcześnie zacząć swoje inwestycje. W zasadzie jest to sporo truizmów, które mogą się wydawać oczywiste, a i tak większość osób będzie popełniać te same błędy. Dlatego bardzo dobrze, że podałeś przykłady, opisy i dobre wyjaśnienia, dlaczego te błędy są tak niszczące dla finansów . Samemu przygodę z inwestowaniem rozpocząłem w sumie niedawno. Mam 23 lata, a konto na giełdzie walutowej od ponad miesiąca. Platforma, którą wybrałem jest jednak dość nietypowa, a sam sposób inwestowania łatwy i – myślę, że w perspektywie kolejnych kilku miesięcy będę mógł tak powiedzieć – skuteczny.

Pozdrawiam, Rafał

Treść wiadomości: Przeczytałem Twój Raport Specjalny i zgadzam się z wszystkimi przemyśleniami. Moje życie przebiegało w okresie bardzo trudnym do własnych inicjatyw zwiększających bezpieczeństwo finansowe. Obecnie jestem już na emeryturze i próbuję trochę zmienić swoją sytuację finansową. Obecnie próbuję sił na giełdzie. Idzie mi nie za dobrze. Uczę się z literatury i na własnych błędach.

Pozdrawiam

Roman

Treść wiadomości: Witam, Raport jest OK ukazuję dosłownie prawdę o większości z nas. Najbardziej chyba podobała mi się część o „Zbyt konserwatywnym Inwestowaniu”. Mało, kto zdaje sobie sprawę, że prawda jest tak okrutna, cieszymy się z paru groszy, które niby zarobiliśmy na lokacie lub podobnej „inwestycji”, gdy i tak inflacja już je zjadła albo zaraz to zrobi, bo jest bardzo głodna. Nie wspomnę o tym, jak Ty już napisałeś, że za nim, co kolwiek podwoimy to będziemy już 1,7m pod ziemią. Pozostałe punkty też bardzo ważne. Niestety taka jest rzeczywistość.

Pozdrawiam Wojtek.

Treść wiadomości: Odnośnie Raport u „Jak Uniknąć 12 Najgorszych Błędów Niszczących Twoje Finanse” to uważam, że stanowi doskonały wstęp do nauki o finansach.

Joanna

Treść wiadomości: Jak ustawić się psychicznie na inwestowanie? Myślę, że psychika może dużo zrobić…

jo

Treść wiadomości: Jestem już w wieku kiedy finanse życia nie odgrywają tak wielkiej roli.Dzieci już wykształciłem i są już na swoim. raport przeczytałem z ciekawością gdyż jest on jak by oceną mojej działalności przez kogoś z boku.Wielkich błędów nie popełniłem chociaż i takie się zdarzały.Staram się w miarę systematycznie odkładać jakąś kwotę którą umieszczam w różnych miejscach,a to na giełdzie,a to na lokatach.lokaty są dość ryzykowne bo opierają się na cenach metali szlachetnych.Może być też strata,ale do nich jestem przyzwyczajony.Po lekturze raportu muszę większą uwagę zwrócić na dywersyfikację portfela poprzez udział w funduszach inwestycyjnych.Powinienem też zachować większą cierpliwość inwestorską.Co do planów działania to mniej więcej pokrywają się one z tym co w treści raportu.Co do kart kredytowych to ich nie uznaję i nie używam.Co do konta to trzymam go tylko do bieżących rozliczeń.W sumie treść raportu potwierdza moje działania z dobrej strony.Efekt działania pozytywny. Polecam treść raportu znajomym ,warto się z nim zapoznać

Ryszard

Treść wiadomości: Witaj Sławku, raport podobał mi się dla osoby, która nigdy nie miała szerszych wiadomości o produktach finansowych (za wyjątkiem reklam) raport ten uświadomił mi jak bardzo banki manipulują naszą „świadomością”. Dziękuję, w przyszłości również skorzystam z darmowych publikacji.

Pozdrawiam Aga

Treść wiadomości: Witam Serdecznie Sławku Właśnie skończyłem czytać Twój Raport Specjalny. Moja osobista opinia na temat raportu jest taka iż są to ważne i ciekawe informacje lecz ogólnie. Wiem na pewno, że potrzebuje takiej wiedzy tzn. Moja sytuacja finansowa ostatnio bardzo się pogorszyła, jest to wynik wielu złych decyzji oraz złego myślenia, podejścia itp. Wychodzę z takiego założenia, że każdy jest kowalem swojego losu i to ja jestem odpowiedzialny za moją sytuację. Jest takie amerykańskie przysłowie, nie pamiętam dokładnie jak brzmi ale coś w tym stylu żeby być bogatym, trzeba raz zbankrutować . Może to jest mój czas na bankructwo Wiem na pewno, że muszę trochę zmienić myślenie. Z miła chęcią porozmawiał bym z Tobą na tematy finansów. Bardzo bym prosił o kontakt jak będzie kolejna edycja Internetowych Warsztatów Finansowych. Pozdrawiam Karol K.

Treść wiadomości: „Przekartkowałem” raport i jestem Ci Sławku wdzięczny za to, że taka publikacja trafiła w moje ręce. Pewnie będę się czuł jeszcze lepiej po dokładnej lekturze ale już teraz upewniłem się że to co robię pokrywa się z kilkoma Twoimi sugestiami jak uniknąć 12 błędów. Trochę dziwna dla mnie wydaje się metoda radzenia sobie z kartami kredytowymi poprzez ich zniszczenie. Moja metoda jest taka, że mam tylko jedną kartę kredytową z limitem, który jest niższy niż moje i żony dochody razem wzięte. Pragnę dodać, że żona nie ma żadnej karty nawet do bankomatu.

Pozdrawiam serdecznie Marcin

Treść wiadomości: Nie ma w tym raporcie żadnych konkretnych informacji ani wskazówek,taska pisanina oo wszystkim i o niczym

Ewa

Treść wiadomości: odpowiadając na twoje pytanie o 12 błędach,to odpowiem Ci jak go przeczytam. link otworzyłem z ciekawości w jakiej formie jest podany . chce go wydrukować bo nie bardzo lubię czytać z ekranu komputera. a jak tu już jestem ,to czy mógłbyś mi pomóc zainwestować większą ilość gotówki która wypracowałem prowadząc firmę. nie jestem biegły w pisaniu w komputerze tak jak młodzi . Mam już swój odpowiedni wiek,tak że mogę nie odpisywać tak szybko .Mam nadzieję że mnie to nie wyeliminuje z tego warsztatu finansowego.

Pozdrawiam Marian C.

Treść wiadomości: ogólnie oceniam raport na plus, bardzo ciekawy był punkt na temat hiperdywersyfikacji, o czym często się zapomina i wielu ludziom wydaje się, że jest to coś wspaniałego. bardzo cenne są wszystkie statystyki pozdrawiam Bartek

Treść wiadomości: Witam, przeczytałam raport, jedna rzecz, która mnie poraziła to jest umiejętność oszczędzania, nie ważne ile zarabiam ważne abym potrafiła 10-30% swojej pensji odłożyć. Brak kontroli nad wydatkami – tak myślę, że to kolejny grzech główny. Kiedyś odkładałam pieniądze, jak trafiła się luka w pracy to mam za co żyć, właśnie z oszczędności. Dlatego już z pierwszej swojej wypłaty po przerwie coś odłożę min 30%, mam mocne postanowienie.

Pozdrawiam Wiola

Treść wiadomości: Hallo. TA Propozycja nauki jest dość interesująca . Patrząc na CHAOS w Polskich Bankach , Jest to potrzebne dla Wszystkich tam mieszkających. << Żeby stali twardo na własnych nogach.>>. .DLA mnie jest zbyteczne Mieszkam – Poza-granicami PL. W PL. NIC nie mam Pozdrawiam Tadeusz.

Treść wiadomości: te dwanaście błędów jakie popełniamy – większość jest nam znana ale i tak je popełniamy nadal.Ciekawe jak uruchomić wewnętrzny alarm który każe nam szybko przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa swoich finansów? Podstawowym celem bezpieczeństwa finansowego naszym i naszej rodziny jest- znaleźć sposób na dochody niezależne od sytuacji na naszym rynku.Wiemy że zbliżają się /a właściwie cały czas są/ trudne czasy w naszej / i światowej/ gospodarce.Bardzo trudno znaleźć sposób na zdobywanie środków który będzie odporny na jakiekolwiek zawirowania . Myślę że znalazłem /mam nadzieję/ lecz ciągle mam wątpliwości. будете жить, увидите

Mirek

Ciekawa historia Sławku.

Mi udaje się skupować z żoną udziały w firmie 🙂 Mam 22 lata i od pewnego czasu interesuje się inwestowaniem. Patrząc na swoje poprzednie osiągnięcia nie mam smykałki do sprzedaży bezpośredniej j Wiem ze da się tego wyuczyć. ale wole robić to co sprawia mi przyjemność 😛 Za to udaje mi się wymyślać rożne rozwiązania i projekty. niestety jak wiemy to czubek góry lodowej a ciężko jest z realizacją bez kapitału i przepływu pieniądza. Puki co staram się pozbyć długów zainwestować w materie a nie wirtualne pieniądze. Nabyć więcej aktywów i przychodu pasywnego.
Co do Twojego raportu znajdują się w nim bardzo fajne spostrzeżenia np. na temat ludzi inwestujących w lokaty na poziomie inflacji. To daje dużo do myślenia . Co lepsze rozpowszechniasz tą wiedzę za free co miło z Twojej strony. Mam nadzieje, że dojdziesz do tego czego szukasz.
Pozdrawiam!
Michał D.

Treść wiadomości: Raport Bardzo prawdziwe – nic dodać nic ująć. Parę grzechów sam popełniłem lub popełniam – na szczęście nie te najbardziej destrukcyjne.

Wojtek

Treść wiadomości: Dla mnie bardzo dobry raport, rzetelnie napisany, kompendium wszystkich podstawowych błędów finansowych, daje do zastanowienia, uświadamia zagrożenia, pozwala na analizę czy jestem w grupie ryzyka. Przyznaję,że pomógł mi podjąć już pewne kroki związane z finansami. Oby więcej takiej rzetelnej wiedzy, życzę nam wszystkim. Pozdrawiam Ela

Treść wiadomości: Witaj Sławku,bardzo zainteresował mnie Twój raport,pomimo młodego wieku widać dojrzałość i ogromną wiedzę .Ja niestety jestem jedną z tych co nie umieją zarządzać finansami,jak czytam co napisałeś jest mi głupio i odkładam czytanie ale zaraz wracam.Jestem laikiem i nie będę się wymądrzać ale to co piszesz jest extra.

Pozdrawiam Ewa

Treść wiadomości: Witam Przeczytałem Pan Raport specjalny „ Jak uniknąć 12 Najgorszych Błędów Niszczących Twoje Finanse „ Moim zdaniem poruszył Pan bardzo ważny problem .Nikt nie zwraca uwagi na brak jakiego kol wiek planu finansowego zawsze jest wymówka bo za mało zarabiam a gdy ktoś dostanie podwyżkę to zaraz ją wydaje się na rzeczy bez których można było się obejść gdy jej nie było .Mało ludzi oszczędzą. Sam wpadłem w podobną pułapkę .Prowadzę działalność gospodarczą .Gdy były dobre czasy miałem dobrą sytuacje materialną. Teraz gdy przyszedł kryzys trochę się pogorszyło. Oszczędności, które miałem pozwoliły mi przeżyć trudny czas i wystarczyły na dalszą działalność ( co by było gdy bym ich nie miał ) . Żałuję, że więcej nie oszczędzałem , oraz że nic nie zrobiłem aby mieć pasywny dochód w moim rozumieniu dochód który jest z inwestycji i nie wymaga pracy .Przyłączam się również do Pana zdania na temat kart kredytowych . Banki przy pierwszej okazji daje nam kartę do Bankomatu ale już nie istnieją karty bez limitu zadłużenia. Sam miałem taką kartę i chciałem ja mieć bo ile na nią wpłaciłem tyle miałem bez żadnego zadłużania się. Ale w tak zwaną nagrodę Bank sam z siebie dał mi limit kredytowy a to kusi , zwłaszcza gdy brakuje pieniędzy na zakupach czy w innych sytuacjach. Gdy brak jest pieniędzy – skończyły się na koncie mam czas na zastanowienie się czy dana rzecz jest mi naprawdę potrzebna czy tylko jest to chwilowa zachcianka , przy takiej okazji mogę zweryfikować potrzebę wydania pieniędzy . Ale gdy nie ma z tym kłopotu bo jest limit nikt się nie zastanawia nad tym , sam się często łapię na tym .Dobry sprzedawca w sklepie potrafi zrobić atmosferę dobrego zakupu ,promocji , okazji i tym podobnej atrakcji . Człowiek musi mieć duże zahamowanie aby nie ulec pokusie , gdy nie masz przy sobie pieniędzy ani karty kredytowej to nie kupujesz idziesz do domu i w innym dni po upływie czasu samu decyduję czy mam to kupić czy też nie. Pragnę też dodać uwagę odnośnie zadłużania się za pomocą karty . Sam miałem taką przygodę. Ukradli mi portfel .Gdy się zorientowałem był drugi dzień , natychmiast zgłosiłem to do Banku.Za kilka godzin zadzwonił ktoś że znalazł portfel z dokumentami i kartą. Ale jakie moje zdziwienie gdy za kilka dni z konta zaczęły znikać pieniądze , były to transakcje dokonane kartą .Mimo zastrzeżenia , mimo że miałem ubezpieczenie, że na dobę wcześniej przed zgłoszeniem zaginięcia jestem teoretycznie chroniony ,nic z tego podpis był inny na rachunku ale nikt nic nie zrobił nic się nie dało zrobić ,Bank zabrał pieniądze pomimo moich sprzeciwów i reklamacji pozostała droga Sądowa ale dla 400 zł uznałem że nie warto same koszty i opłaty z tym związane będą większe. Nikt nikogo nie ostrzega człowiek ma przekonanie że jest bezpieczny a to nie jest dokona prawda . W Polsce nikt nie sprawdza podpisu na karcie , nawet może płacić kobieta zamiast mężczyzny lub odwrotnie nikt nie zwraca na to uwagi ( wielokrotnie to próbowałem w wielu sklepach ). W zasadzie teoretycznie karta jest bezpieczniejsza od gotówki ale nie do końca. Bardzo dobrze że Pan ten temat poruszył .Następnie pragnę się odnieść do inwestowania na giełdzie lub w innych instytucjach .Brakuje mi na ten temat wiedzy . Doradcy finansowi twierdzą, że trzeba inwestować inwestycje długoterminowe bo nie można na nich stracić ( ale nie da żadnych gwarancji ) . Ale co robić gdy są potrzebne pieniądze a jest bessa ? Czy sprzedawać ze stratą jak się zabezpieczyć przed utratą kapitału. Dobrze ,że dotarłem do osób które proponują co innego. Jestem ciekawy Pana poglądów na temat inwestowania.

Z poważaniem Sławomir

Treść wiadomości: WITAJ Panie Sławku! Raport bardzo dobry. Ja osobiście jestem zainteresowany ostatnią częścią GPW. Dziękuję za zaproszenie .

Jordan

Raport ciekawy, ale takich materiałów jest sporo w internecie, na pewno w jakiś sposób może inspirować i motywować do głębszego zainteresowania swoimi finansami, a swoją drogą mam pytanie; Czy istnieje coś takiego jak przedawnienie długu kredytowego?

Pozdrawiam Bartek

Muszę powiedzieć, że Raport nie „natchnął” mnie w jakiś szczególny sposób. Mam wykształcenie ekonomiczne i długoletni staż pracy w bankowości na stanowiskach kierowniczych, a obecnie współpracuję z firmą AEGON TUnŻ S.A. jako specjalista ds. długoterminowych planów inwestycyjnych. Wobec powyższego Raport ten byłby bardziej przydatny dla moich teraźniejszych oraz potencjalnych klientów, jednakże z powodu praw autorskich nie mogę im go udostępnić. SZKODA!

Mirosław

Uwielbiam lekkość z jaką Pan Sławek pisze, potrafi z łatwością ująć sedno sprawy w bardzo przyjemny do czytania sposób. Ktokolwiek poważnie podchodzi do swoich finansów obowiązkowo powinien zapoznać się z tym raportem. Nawet jeśli pewne informacje są już znane warto i tak przeczytać raport i odświeżyć sobie pewne kwestie, tym bardziej ze jak wspomniałam wyżej sposób pisana przez Pana Sławka pochłania czytelnika bez reszty, no przynajmniej mnie :)

Aśka

Powyższy raport, jako zupełnemu laikowi, uświadomił kwestie związane z planowaniem przyszłości, a dokładniej z możliwością wpływania na nią poprzez umiejętne operowanie zarobkami. Musze jednak pochylić się bardziej nad tematem, bo doświadczeń w tym zakresie brak. Bardzo
dziękuję za możliwość przeczytania Raportu.

Tomek

Witam,

po przeczytaniu raportu przekonałem się, że nie jest ze mną aż tak źle :-) Np. pozbyłem się karty kredytowej (używając tylko zdrowego rozsądku – moja wiedza finansowa jest bardzo mierna).
Potrzebowałbym jednak rozwinąć kwestie inwestowania odkładanych regularnie pieniędzy. Muszę się jeszcze bardzo dużo nauczyć, dlatego chętnie wziąłbym udział w warsztatach.

Tomasz S.

 

4 thoughts on “Raport Specjalny „12 Błędów Finansowych””

 1. Raport “Jak Uniknąć 12 Najgorszych Błędów Niszczących Twoje Finanse” to bardzo ciekawa pozycja. Warto się zastanowić nad tym co tam Pan Sławek przedstawia! Myślę, że jest to bardzo dobry wstęp do poprawy swoich osobistych finansów. Ja osobiście zaczynam mocniej weryfikować swoje wydatki ponieważ teraz widzę ile pieniędzy ucieka przez palce na bezmyślne wydatki!! Czas to zmienić…

  Pozdrawiam serdecznie

 2. “Jak Uniknąć 12 Najgorszych Błędów Niszczących Twoje Finanse” (???…)
  Uważam, ze publikacja zawiera wiele bardzo trafnych spostrzeżeń opartych na przemyśleniach i doświadczeniu Autora.
  Niewątpliwie skłania do refleksji i podjęcia działania zmierzającego w kierunku wyeliminowania błędów jakie są przyczyną problemów finansowych wielu osób.
  Osobiście przyznaję się do popełnienia niektórych z tych błędów i mam nadzieję, że zaglądanie do publikacji będzie motywującym czynnikiem do poprawy finansów.
  Nic dodać nic ująć, poza stwierdzeniem, że na naukę nigdy nie jest za późno, a lepiej skorzystać z wiedzy dostępnej w publikacji niż uczyć się na błędach.

 3. Jestem emerytką z niską emeryturą ,więc na inwestowanie już za późno,ale na naukę ponoć nigdy nie jest za późno.W młodości nie było takiej możliwości zdobycia wiedzy którą tu przedstawiasz .W naszym kraju system edukacji nie uczy nas nawet podstawowej wiedzy o zarządzaniu finansami.W dobie dzisiejszej jest internet i dostęp do wiedzy w każdej dziedzinie jest dużo łatwiejszy.
  Co do oszczędzania to uważam ,że bardzo wielu rodaków oszczędza całe życie bo jest do tego zmuszona ,oszczędza nie po to by inwestować ,ale po to by przeżyć .Wydaje mi się ,że sama wiedza o oszczędzaniu i inwestowaniu to za mało ,są potrzebne jednak pewne zdolności a może raczej predyspozycje ,których raczej nie można się nauczyć ,je po prostu trzeba posiadać i nad nimi pracować ,rozwijać je.
  Uważam ,że czas najwyższy uczyć podstawowej wiedzy o zarządzaniu finansami już od szkoły podstawowej i stopniowo edukować przyszłe pokolenia
  Pozdrawiam:))

 4. Witam serdecznie Sławku.Moja osobista opinia na temat raportu jest taka iż w raporcie jest bardzo ważne informacje i ciekawe na temat finansów.Moja ostatnio sytuacja finansowa pogorszyła się Wiem że muszę zmienić moje myślenie w sprawach finansowych.Przede wszystkim chciałabym pozbyć się uciążliwych kart kredytowych i kredytów.Jest to czas trudny dla mnie ponieważ mam większe zobowiązania miesięczne niż dochodu.Mam nadzieje że przez twoje informacje zawarte w raporcie dam rady. Bardzo bym chciała wziąć udział w warsztatach

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.