:: Potęga jednego roku

Ostatnio uświadomiłem sobie jak błyskawicznie zniknęło z mojego kalendarza ostatnie 12 miesięcy. Pochłonięty wieloma projektami,  nowymi zadaniami i rzeczami których błyskawicznie musiałem się nauczyć,  przegapiłem kolejną rocznicę uruchomienia mojego bloga i wysłania pierwszego mailingu.

A było to…

dokładnie 6 sierpnia 2009 roku, kiedy tym wpisem , uruchomiłem bloga www.SlawekSniegocki.pl

Pierwszego dnia moją stronę odwiedziło…0 Czytelników, drugiego…0 Czytelników, trzeciego…, czwartego…i tak było przez pierwszych 12 dni. Mimo tego pisałem kolejne posty. A potem powoli sytuacja zaczęła się zmieniać. Pojawili się pierwsi odwiedzający, zaczęła się zwiększać ich ilość oraz wydłużać czas ich pobytu na stronie. I tak w ciągu tych kilku lat, startując od zera odwiedziło moją stronę ponad  70 000 osób z ponad 50 krajów. Te statystyki możesz na bieżąco obserwować w sidebarze mojego bloga dzięki wtyczce Flag Counter.

Potem zacząłem pisać i rozsyłać swój cotygodniowy Biuletyn Finansowy. Na swojej pierwszej liście subskrybentów miałem…2 osoby (w tym siebie (:))). W tej chwili na moich listach mailingowych jest zapisanych ponad 12 000 Subskrybentów, którzy otrzymują ode mnie bezpłatne materiały i biorą udział w akcjach promocyjnych i konkursach.

Kiedy uruchamiałem bloga, liczba Czytelników moich książek wynosiła…0. W tej chwili łączna sprzedaż moich książek “Inwestuj we własny dług” i “Inwestuj we własny etat” przekroczyła 13 000 egzemplarzy. Moje książki dostępne były zarówno w sieciach księgarń EMPiK i Traffic Club, Złotych Myślach, księgarniach internetowych a nawet w sieciach marketów spożywczych. “Inwestuj we własny dług” znalazła się także w TOP 10 najlepiej sprzedających się książek w całej historii wydawnictwa Złote Myśli i cały czas znajduje zadowolonych Czytelników.

Ukoronowaniem wszystkich tych działań było przygotowanie i prowadzenie przeze mnie czterech edycji unikalnego szkolenia, będącego formą grupowego coachingu, czyli Internetowych Warsztatów Finansowych “Inwestuj we własną niezależność”.  W tym miesięcznym, intensywnym kursie on-line zawarłem olbrzymią cześć mojego doświadczenia inwestycyjnego i zawodowego a także energii, pracy i serca.

Po co o tym wszystkim piszę?

Bynajmniej nie po to aby się pochwalić. Nie mam takiej potrzeby. Osiąganie sukcesu dzięki robieniu tego co mnie fascynuje, samo w sobie daje mi wystarczająca satysfakcję ( także finansową ). Chcę Ci po prostu pokazać na własnym przykładzie jak wiele dla siebie możesz zrobić dzięki konsekwencji i działaniu w jednym kierunku, zamiast ciągłego poszukiwania szukania okazji i polowania na coraz bardziej wymyślne techniki, triki i strategie. W ciągu zaledwie 12 miesięcy możesz diametralnie zmienić własne życie. Jeżeli tylko będziesz miał odwagę działać i podejmiesz decyzję o wykonaniu pierwszego nawet najmniejszego kroku. Nie ma znaczenia jak mały on będzie, ważne żeby go wykonać. I nie przestawać. Sukces to tylko kwestia czasu.

Za rok o tej porze, być może przypomnisz sobie o tym wpisie. Pomyśl, gdzie wtedy będziesz? Czy w tym samym miejscu co dzisiaj, wciąż wypatrując nadciągających kłopotów i obarczając za swoje niepowodzenia cały świat? A może się mylę, może będziesz tysiące kilometrów stąd na swojej drodze do sukcesu? Jedno jest pewne. Obie te sytuacje to wynik decyzji którą podejmujesz właśnie TERAZ.

P.S. Przeczytałem w jednej mądrej książce, że sensem naszego życia jest doświadczanie emocji. Jeżeli tak jest, to ostatnie 12 miesięcy przeżyłem w pełni sensownie. Czego w kolejnym roku, Tobie również życzę.

Dodaj komentarz