:: Średnia płaca krajowa – mit, oszustwo czy statystyka?

Średnia płaca krajowaJak zapowiadałem w jednym z wcześniejszych wpisów, dzisiaj zajmę się mityczną średnią płacą krajową. Bardzo często media podają zmieniającą się co kwartał wysokość przeciętnej płacy, która według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego obecnie wynosi 3232,70 złotych brutto (około 2318 zł netto – “na rękę”).

Wysokość średniej płacy krajowej wywołuje oburzenie i frustrację u większości pracowników. I nie ma się specjalnie czemu dziwić skoro “średniej krajowej” NIE osiąga ponad 65% zatrudnionych. Możesz powiedzieć: “To co to za średnia? To jakieś oszustwo!”Wpis zaktualizowany do najnowszych dostępnych danych GUS znajdziesz na moim blogu TUTAJ >>>

Więcej informacji na temat podnoszenia swoich umiejętności managerskich i zdobywania wyższych, lepiej płatnych stanowisk, znajdziesz TUTAJ >> http://www.RozmowaRekrutacyjna.pl – Rozwiązania dla wygranych.

2 thoughts on “:: Średnia płaca krajowa – mit, oszustwo czy statystyka?

    • Sławek Śniegocki Post author

      Dokładnie tak. Jest to iloraz wszystkich wynagrodzeń brutto w gospodarce do ilości zatrudnionych. Jak pokazałem na przykładzie nawet mały procent wysoko zarabiających osób bardzo mocno zaburza średnią.

Dodaj komentarz