:: Ubogie Myślenie czy Bogate Myślenie? Jaki program wykonujesz w swoim życiu? Część 1

Jak osiągnąć niezależność finansową?Czy w natłoku codziennych zdarzeń masz czas aby zastanowić się jakie prezentujesz nastawienie finansowe? Jaki rodzaj myślenia wypełnia Twoją głowę?

Wielokrotnie podkreślałem jak istotne dla efektów finansowych ma Twoje nastawienie i sposób w jaki patrzysz na swoje otoczenie.  Jak zapytałby mój znajomy informatyk: „Jakiego typu soft masz zaimplementowany?” Szkodliwe oprogramowanie potrafi zniszczyć nawet najlepiej wyposażony komputer.


Jaki program realizujesz w swoim życiu? Czy masz Ubogie czy Bogate Myślenie? Sprawdź sam i zastanów się czy to na pewno  jest Twój program i czy chcesz go dalej kontynuować?


Program Ubogiego Myślenia:
Szkołę skończyłem dawno temu. Ja to już wszystko wiem.

Taki sposób myślenia zamyka Cię na nowe możliwości. Taki program to Twój osobisty strażnik – stale pilnuje abyś myślał i działał tak jak do tej pory. Dlatego, że pozostanie w Strefie Komfortu wymaga najmniejszej ilości energii i wydaje się być najmniej ryzykowne.

Program Bogatego Myślenia: Wiem, że zawsze będę się uczył i rozwijał.

Bez względu na Twój wiek, ten program angażuje Cię we własny rozwój.  Otwiera Cię na przyjmowanie informacji, słuchanie bez analizowania i zastanawiania się co może nie zadziałać.


W jaki sposób myślisz o swoim życiu?

Czy sądzisz, że nic od Ciebie nie zależy? A czy masz choć wpływ na swoje własne myśli? Czy „myśli same Ci się myślą”? Właśnie – to też program. Możesz nie chcieć przyjąć do wiadomości, że od Ciebie zależy czy myśleć w sposób, który pomoże ci osiągnąć szczęście i sukces, czy w sposób który Cię od szczęścia i sukcesu oddala.

Program Ubogiego Myślenia: Nie mam wpływu na to co mi się przydarza. „Oni” są za wszystko odpowiedzialni.

Program Bogatego Myślenia: Mam wpływ na swoje życie. Potrafię określić jaki jest mój prawdziwy udział w sytuacjach w których się znajduję.


W jaki sposób myślisz o swoich  możliwościach?

Program Ubogiego Myślenia: Wciąż szukam przeszkód.

Jest takie powiedzenie: „Nie da się przejechać przez miasto czekając aż światła na wszystkich skrzyżowaniach będą zielone”. Pomyśl czy sam nie podstawiasz sobie nóg szukając przeszkód aby nie działać. Wiesz jakie słowo najbardziej rujnuje sukces? JUTRO.

Program Bogatego Myślenia: Wciąż szukam szans i możliwości.

„Jeżeli nie doceniasz tego co masz, nie dostaniesz nic więcej bo i tak nie będziesz w stanie tego docenić”. Zacznij więc TERAZ z tym co masz i tak jak potrafisz. Zapomnij czego Ci brak i czego nie umiesz.

„Zrób to TERAZ” – to najprostsza metoda budowania sukcesu.


W jaki sposób myślisz o bogatych ludziach?

Program Ubogiego Myślenia: Nie cierpię bogatych.

Program Bogatego Myślenia: Podziwiam bogatych

Kto jest w stanie więcej zrobić dla siebie i innych: osoba biedna czy bogata?

Spotykaj się osobami, które osiągnęły sukces po to aby zacząć myśleć jak oni, zamiast oglądać przed telewizorem zawsze złe wiadomości.


W jaki sposób chcesz osiągnąć bogactwo? Dlaczego posiadanie dużego majątku jest istotne dla Ciebie?

Program Ubogiego Myślenia: Co za różnica jak? Nie mam pojęcia. Gdybym wiedział jak, to już byłbym bogaty. Po prostu chcę być bogaty. Bez wysiłku i bez powodu.

Program Bogatego Myślenia: Znam powód dla którego chcę być bogaty. Jestem zdeterminowany aby działać w tym kierunku, stale wychodząc ze swojej strefy komfortu. Wiem, że zbudowanie trwałego majątku bez wysiłku jest niemożliwe. Dostaję przecież to na czym skupiam swoje wysiłki.Kolejne przykłady Programu Ubogiego Myślenia i Programu Bogatego Myślenia przedstawię w kolejnym wpisie.


Dołącz Do Społeczności Bloga

Odbierz bezpłatny dostęp do mojego kursu mailowego:

Jak Osiągnąć Niezależność Finansową Pomimo Niskich Zarobków i Braku Wiedzy


Zgadzam się z Polityką Prywatności
Administratorem Twoich danych osobowych będzie: Śniegocki Development Sławomir Sniegocki, Al. Korfantego 40/13, 40-161 Katowice, e-mail: slawek (małpa) slaweksniegocki.pl. Informacje o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.