:: Wywiad: Jak zadbać o swoją emeryturę, jeżeli nie masz pieniędzy?

Czy stwierdzenie “za mało zarabiam” oznacza Twój faktyczny stan finansowy? Ile znasz osób, które twierdzą, że “zarabiają wystarczająco dużo”? Generalnie wszyscy “zarabiamy za mało”. Tyle tylko, żestwierdzenie “za mało zarabiam” to wynik złych nawyków finansowych – zbyt wysokich impulsowych wydatków i braku nawyku inwestowania i oszczędzania. Czy Ty tak jak większość, również uważasz, że “za mało zarabiasz?”

2 thoughts on “:: Wywiad: Jak zadbać o swoją emeryturę, jeżeli nie masz pieniędzy?

  1. Ania Reply

    Ach ta nasza emerytura. Niestety wielu z nas żyje chwilą nie troszcząc się o nią. A przecież od niej zależy dalsze życie i zdrowie. Dobry artykuł i daje do myślenia. Myślę, że wielu z nas powinno wiedzieć jak sobie w takiej sytuacji radzić.

  2. 365dowolnosci Reply

    Inwestowanie to JEST konieczność! Tak samo jak wyznaczanie celów finansowych i zabezpieczenie w postaci poduszki finansowej i środków na emeryturę. Ludzie często przez całe życie nie przywiązują roli do takich kwestii, a potem zaczyna się problem, bo wszystko drożeje, a emerytura jest bardzo niska. I wtedy jest już za późno żeby zadbać o swoją przyszłość finansową.

Dodaj komentarz