Logo bloga SlawekSniegocki.pl | Kon$ekwentny Inwe$tor
Szukaj
Close this search box.

:: Wywiad: Podstawowy element na drodze do sukcesu finansowego

Co jest najważniejszym i niezbędnym elementem na drodze do osiągnięcia sukcesu finansowego?

Od czego zaczniesz budowanie własnego sukcesu?

Udostępnij ten wpis ->

8 odpowiedzi

 1. Dla mnie fundamentalnym podstawowym elementem do osiągnięcia sukcesu jest edukacja. Nie taka, jaką znamy ze szkoły. Ale edukacja wynikająca z pasji i entuzjazmu, chęci zgłębienia danego tematu. Tylko w ten sposób można stać się specjalistą w swojej dziedzinie, a co za tym idzie – osiągnąć sukces, czy to finansowy, czy jakikolwiek inny.

  1. Hmm.. a moim zdaniem wręcz przeciwnie. Edukacja jest ważna, jeśli jednocześnie prowadzi się też praktycznie działania. Moim zdaniem, jeśli chodzi o cokolwiek, warto po prostu zacząć to robić i modyfikować te swoje działania w miarę analizy rezultatów i właśnie edukacji – ale samą edukacją świata się nie zwojuje. Tak jak pan Sławek powiedział – gdyby było inaczej profesorowie ekonomii byliby najbogatszymi ludźmi na świecie. Oni faktycznie są specjalistami w swoich dziedzinie, a szczerze mówiąc (studiuję na uniwesrystecie ekonomicznym) nie widać po nich „sukcesów finansowych”.

   Pozdrawiam!
   mysc

 2. Zgadzam się z Panem Konradem w kwestii edukacji. Ale nie wiem, czy można to nazwać dokładnie tym słowem, ponieważ edukacja kojarzy się właśnie ze szkołą. A tutaj chodzi o naukę czegoś, co będzie dla nas nie tylko przyjemne, ale i przydatne w życiu. O coś, co nas zainspiruje i pomoże nam się rozwinąć. Ale zgadzamy się z tym, że żeby osiągnąć sukces i stać się specjalistą w swojej dziedzinie, trzeba się nieustannie rozwijać i pasjonować danym tematem. Bez tego nie ma możliwości osiągnięcia takiego poziomu, jak byśmy chcieli.

 3. Dokładnie tak, jeśli Ci na czymś zależy i chcesz w jakiejś dziedzinie osiągnąć sukces musi Cię to interesować. To nie tyczy się tylko finansów, ale wszystkiego czego się podejmujemy. Innymi słowy: „jeśli jesteś w czymś dobry, nie rób tego za darmo” 🙂

 4. Co z tego że ktoś jest dobry w teorii. Trzeba próbować testować, ponosić porażki. Wtedy to da zakładany efekt.

 5. Wiele osob nie przepada za porażkami. Jednak porażki są nieodmienną częścią biznesu. Jeśli chcemy osiągnąć sukces musmy je ponosić. Dzieki temu mozna się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Nauczyć sie jak w przyszłości nie wyłożyć się w niektórych sytuacjach.
  Stajemy sie mocniejsi.

 6. Przede wszystkim zmiany swego nastawienia. Od tego wszystko się zaczyna. Planowanie i analizowanie budzetu to jest pierwsza rzecz, która powinna znaleźć się na liście dobrych nawyków osoby, która chce mieć niezależność finansową. Druga rzecz to to wykrojenie z tego budżetu kawałka pod tytułem oszczędzanie i z tego później rodzi się inwestowanie. Inwestowaniem nie jest na pewno trzymanie pieniędzy na lokacie.

 7. No niestety, polskie szkoly zabijaja kreatywnosc i pomyslowosc. Czasem mysle, ze nauka tyle lat (SP+LO+studia) – to zmarnowany czas, no ale trzeba sie uczyc.
  Blog i material – jak zawsze rewelacyjny! Wiecej sie z niego nauczylam, niz na studiach.
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przeczytaj podobne wpisy

Pierwszy raz u mnie?

Szukaj
Sławek Śniegocki

Sławek Śniegocki

Pierwszy raz na moim blogu?

Cześć! Z tej strony Sławek Śniegocki Konsekwentny Inwestor, autor poradników i kursów finansowych, mentor, podróżnik, optymista

Od 2009 roku pomagam swoim Klientom w planowaniu i realizacji celów finansowych i inwestycyjnych.

Jeżeli chcesz więcej zarabiać, przyśpieszyć tempo budowania majątku, odzyskać czas i poprawić jakość życia, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej znajdziesz krótką ściągę;

Dołącz do społeczności Konsekwentnych Inwestorów:

Jeżeli chcesz ruszyć z miejsca, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej możesz mi zadać jedno, najistotniejsze pytanie na temat finansów lub inwestowania:

Zgadzam się z polityką prywatności
* Zdając mi pytanie, otrzymasz bezpłatny dostęp do kursu "Jak zaplanować i osiągnąć sukces finansowy". Jeżeli chcesz dostać precyzyjną odpowiedź, nie zadawaj ogólnych pytań. Odpowiedź otrzymasz bezpośrednio na maila lub przez wpis na blogu.
Administrator danych osobowych: Śniegocki Development, Sławomir Śniegocki, al. Korfantego 40/13, Katowice, e-mail: slawek.(małpa).slaweksniegocki.pl

Dla każdego coś miłego:

TEMATY KTÓRYMI SIĘ ZAJMUJĘ:

Poznaj moje książki:

ZAPRASZAM CIĘ RÓWNIEŻ NA:

Skip to content