Logo bloga SlawekSniegocki.pl | Kon$ekwentny Inwe$tor
Szukaj
Close this search box.

Czy Twój sukces zależy od talentu i ciężkiej pracy, czy może bardziej od szczęścia?

Irlandzkie szczęście

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co było prawdziwym powodem osiągnięcia przez Ciebie sukcesu w dowolnej dziedzinie? Na ile Twój sukces był wynikiem wrodzonego talentu, samozaparcia, planowania, ciężkiej pracy, a na ile po prostu szczęśliwym zbiegiem okoliczności?

Na bardzo popularnym kanale YT Veritasium, w jednym z nagrań autor pokazał swój przepis na sukces. Abyś nie musiał oglądać całego wideo, poniżej streszczę Ci jego dość przewrotny przepis.

Przepis na sukces:

  1. Musisz uwierzyć, że w całości panujesz nad swoim przeznaczeniem, a Twój sukces zależy wyłącznie od Twojego talentu i ciężkiej pracy.
  2. Musisz jednocześnie wiedzieć, że to nieprawda i w osiąganiu sukcesu, szczęście odgrywa ogromną rolę.

Od wielu lat zajmuję się edukowaniem i transformacją przekonań finansowych moich Czytelników i Klientów. Od początku jednak wierzyłem, że największą rolę w końcowym sukcesie mają oni sami, ich zaangażowanie i podjęte przez nich działania.

Wideo o którym piszę, zainspirowało mnie do wykonania pewnego eksperymentu.

  • Założyłem, że talent i ciężka praca są konieczne do osiągnięcia sukcesu. Tu się nic nie zmieniło.
  • Jak jednak widać z powyższego przepisu, oba te składniki są jednocześnie niewystarczające, z powodu ogromnej roli jaką w odnoszeniu sukcesu odgrywa szczęście.
  • Postanowiłem więc tym razem zamiast podnosić poziom wiedzy moich Czytelników i zmieniać ich przekonania, pomóc podnieść poziom ich szczęścia. [ Eksperyment już się zakończył. ]

 

Myślę, że osoby, które osiągnęły sukces, często nieświadomie przeceniają swój talent i ciężką pracę, a te, którym się to nie udało, nie biorą pod uwagę, że po prostu mogło zabraknąć im szczęścia. 

Pamiętasz jeden z moich wpisów, w którym tłumaczyłem, że jesteś jedyną osobą na świecie, która może stwierdzić, czy osiągnęła osobisty sukces?

Znasz z pewnością przysłowie „szczęście sprzyja przygotowanym”? No właśnie  – szczęście aktywuje się, kiedy ktoś przygotowany spotyka możliwości. To znaczy, że nie wystarczy tylko być przygotowanym, tak jak nie wystarczy mieć tylko możliwości. Okazało się, że żaden z moich Czytelników nie był przygotowany na dodatkową porcję szczęścia.

Na koniec podzielę się z Tobą cytatem Wayna Gretzky’ego, uznawanego za najlepszego kanadyjskiego hokeistę w historii;

„100% strzałów, których nie oddałeś na bramkę przeciwnika jest chybionych”

Co jednak jego przypadek ma wspólnego ze szczęściem? Wayn był z pewnością niesamowicie utalentowanym i pracowitym zawodnikiem. Jednocześnie od wczesnego dzieciństwa rodzice wspierali jego karierę, a on sam grał ze starszymi od siebie, dzięki czemu nabywał doświadczenia szybciej od swoich rówieśników. Dlaczego? Jaki był tego główny powód? Wayn miał szczęście, ponieważ urodził się 21 stycznia. Dzięki temu był „starszy” i bardziej rozwinięty od swoich kolegów urodzonych kilka miesięcy później. W wieku kilku lat, kiedy zawodnicy zaczynają swoją karierę, różnice kilku miesięcy stanowią dużą premię, którą Wayn potrafił wykorzystać.

A Ty? Czy potrafisz wykorzystać swoją pulę szczęścia?

Udostępnij ten wpis ->

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przeczytaj podobne wpisy

Pierwszy raz u mnie?

Szukaj
Picture of Sławek Śniegocki

Sławek Śniegocki

Pierwszy raz na moim blogu?

Cześć! Z tej strony Sławek Śniegocki Konsekwentny Inwestor, autor poradników i kursów finansowych, mentor, podróżnik, optymista

Od 2009 roku pomagam swoim Klientom w planowaniu i realizacji celów finansowych i inwestycyjnych.

Jeżeli chcesz więcej zarabiać, przyśpieszyć tempo budowania majątku, odzyskać czas i poprawić jakość życia, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej znajdziesz krótką ściągę;

Dołącz do społeczności Konsekwentnych Inwestorów:

Jeżeli chcesz ruszyć z miejsca, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej możesz mi zadać jedno, najistotniejsze pytanie na temat finansów lub inwestowania:

Zgadzam się z polityką prywatności
* Zdając mi pytanie, otrzymasz bezpłatny dostęp do kursu "Jak zaplanować i osiągnąć sukces finansowy". Jeżeli chcesz dostać precyzyjną odpowiedź, nie zadawaj ogólnych pytań. Odpowiedź otrzymasz bezpośrednio na maila lub przez wpis na blogu.
Administrator danych osobowych: Śniegocki Development, Sławomir Śniegocki, al. Korfantego 40/13, Katowice, e-mail: slawek.(małpa).slaweksniegocki.pl

Dla każdego coś miłego:

TEMATY KTÓRYMI SIĘ ZAJMUJĘ:

Poznaj moje książki:

ZAPRASZAM CIĘ RÓWNIEŻ NA:

Skip to content