Logo bloga SlawekSniegocki.pl | Kon$ekwentny Inwe$tor
Szukaj
Close this search box.

:: Cykl Deminga czyli jak budować niezależność finansową?

image from rawpixel id 63594 jpeg

W jednym z wcześniejszych wpisów przedstawiałem postać Williama Edwardsa Deminga, statystyka pracującego w Japonii, uważanego za jednego z twórców metody Kaizen. Od jego nazwiska pochodzi nazwa cyklu ciągłego ulepszania dowolnego procesu, zwana również cyklem PDCA. Jak już pewnie się domyślasz, zarówno wyjście z długu jak i osiągnięcie niezależności finansowej nie jest jednorazowym zrywem, lecz precyzyjnie zaplanowanym i przeprowadzonym procesem. Jak więc wykorzystać cykl Deminga do budowania niezależności finansowej?

Cykl Deminga, czyli cykl PDCA jest akronimem od słów Plan-Do-Check-Act i składa się zamkniętego cyklu następujących po sobie działań:

Plan – Zaplanuj lepsze wykorzystanie własnego czasu, lepszy sposób pracy lub inwestycji, lepszą metodę nauki, lepsze zarobki. Stwórz plan na piśmie…i przestań się nad nim dalej zastanawiać. Posiadanie nawet byle jakiego planu chroni Cię przed byle jakimi rezultatami. Brak planu, niestety przed tym nie chroni.

Do – Zrealizuj swój podstawowy plan. Ważne jest samo wykonanie tego ruchu a nie jego wielkość czy natychmiastowe efekty. Pamiętaj, że nigdy nie przejedziesz przez miasto czekając na to aby WSZYSTKIE  światła na Twojej drodze były zielone.

Check – Sprawdź czy nowy plan rzeczywiście daje lepsze niż do tej pory rezultaty. To zwalnia Cię z obawy przed koniecznością udowodnienia całemu światu, że się nie myliłeś. W cyklu Deminga poprawa planu to podstawa całego systemu a nie naganny błąd.

Act – Zastosuj pierwotny plan jako podstawę do dalszych ulepszeń. Jeśli sprawdziłeś skuteczność nowego sposobu działania, uznaj go za obowiązującą Cię normę…i przejdź do punktu Plan aby dalej ulepszać cały system.

Cykl Deminga upraszcza schemat podejmowania decyzji i zwalnia Cię z obawy przed byciem perfekcjonistą. Nie obawiaj się – nigdy nim nie zostaniesz.

Udostępnij ten wpis ->

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przeczytaj podobne wpisy

Pierwszy raz u mnie?

Szukaj
Picture of Sławek Śniegocki

Sławek Śniegocki

Pierwszy raz na moim blogu?

Cześć! Z tej strony Sławek Śniegocki Konsekwentny Inwestor, autor poradników i kursów finansowych, mentor, podróżnik, optymista

Od 2009 roku pomagam swoim Klientom w planowaniu i realizacji celów finansowych i inwestycyjnych.

Jeżeli chcesz więcej zarabiać, przyśpieszyć tempo budowania majątku, odzyskać czas i poprawić jakość życia, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej znajdziesz krótką ściągę;

Dołącz do społeczności Konsekwentnych Inwestorów:

Jeżeli chcesz ruszyć z miejsca, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej możesz mi zadać jedno, najistotniejsze pytanie na temat finansów lub inwestowania:

Zgadzam się z polityką prywatności
* Zdając mi pytanie, otrzymasz bezpłatny dostęp do kursu "Jak zaplanować i osiągnąć sukces finansowy". Jeżeli chcesz dostać precyzyjną odpowiedź, nie zadawaj ogólnych pytań. Odpowiedź otrzymasz bezpośrednio na maila lub przez wpis na blogu.
Administrator danych osobowych: Śniegocki Development, Sławomir Śniegocki, al. Korfantego 40/13, Katowice, e-mail: slawek.(małpa).slaweksniegocki.pl

Dla każdego coś miłego:

TEMATY KTÓRYMI SIĘ ZAJMUJĘ:

Poznaj moje książki:

ZAPRASZAM CIĘ RÓWNIEŻ NA:

  • Polecam książki:
  • Skip to content