Logo bloga SlawekSniegocki.pl | Kon$ekwentny Inwe$tor
Szukaj
Close this search box.

:: Dzień Bez Długów – mój pierwszy wywiad w Polsacie

flip box 02 bgNie wiem czy wiesz, ale 17 listopada po raz pierwszy obchodziliśmy „Dzień Bez długów”. Jest to ogólnopolska akcja zainicjowana przez jedną z największych polskich firm windykacyjnych Kruk S.A. w ramach kampanii edukacyjnej „Nasze Długi”.

Ten dzień to świetna okazja aby zastanowić się nad własnymi nawykami finansowymi. Może warto abyś  już od TERAZ przestał zadłużać się ponad własne możliwości, przestał unikać wierzycieli, zaplanował restrukturyzację długu lub jego szybszą spłatę, oddał drobne kwoty pożyczone od rodziny czy znajomych?

Celem całej akcji „Nasze długi” jest podniesienie świadomości finansowej Polaków zarówno w zakresie wydatków, tak aby nie wpaść w pętlę zadłużenia, jak i w zakresie pokazania Ci możliwości jakie masz aby wyjść z pętli długów.

Cała akcja to wynik coraz szybszego zadłużania się nas wszystkich (co specjalnie oprócz nas nikogo dotąd nie martwiło) oraz coraz gorszej spłacalności naszych długów, co coraz bardziej martwi naszych wierzycieli czyli głównie banki. To bardzo ciekawe zjawisko, banki w pogoni za zyskiem rozluźniały przez kilka lat wymagania wobec swoich klientów a teraz gdy Ci nie są w stanie spłacić długów biją na alarm i uruchamiają (skądinąd bardzo potrzebne ) akcje takie jak dzisiejszy Dzień Bez Długów.

W ramach akcji, w listopadzie grupa internautów wypełniła ankietę na temat swojego podejścia do spłacania zadłużenia. Wnioski są również bardzo ciekawe;

  • W powodzenie całej dzisiejszej akcji wierzą najbardziej osoby, które same nie mają długów a najmniej te, które są zadłużone.
  • Najbardziej rygorystycznie przestrzegają spłaty długów osoby które są najmniej zadłużone i na odwrót – ci którzy są najbardziej zadłużeni, podchodzą do swojego długu najmniej rygorystycznie. Pytanie co jest więc skutkiem a co przyczyną zadłużenia ?
  • Grupy zawodowe najbardziej zadłużone to pracownicy fizyczni oraz …lekarze.

W związku z akcją „Dzień bez Długów” , opowiedziałem dziennikarzom TV Polsat o swojej historii wychodzenia z pętli zadłużenia i motywach napisania książki „Inwestuj we własny Dług”. Migawka z wywiadu została pokazana w głównym wydaniu wiadomości Polsat News w dniu 17 listopada o godzinie 18.50.

Udostępnij ten wpis ->

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przeczytaj podobne wpisy

Pierwszy raz u mnie?

Szukaj
Sławek Śniegocki

Sławek Śniegocki

Pierwszy raz na moim blogu?

Cześć! Z tej strony Sławek Śniegocki Konsekwentny Inwestor, autor poradników i kursów finansowych, mentor, podróżnik, optymista

Od 2009 roku pomagam swoim Klientom w planowaniu i realizacji celów finansowych i inwestycyjnych.

Jeżeli chcesz więcej zarabiać, przyśpieszyć tempo budowania majątku, odzyskać czas i poprawić jakość życia, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej znajdziesz krótką ściągę;

Dołącz do społeczności Konsekwentnych Inwestorów:

Jeżeli chcesz ruszyć z miejsca, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej możesz mi zadać jedno, najistotniejsze pytanie na temat finansów lub inwestowania:

Zgadzam się z polityką prywatności
* Zdając mi pytanie, otrzymasz bezpłatny dostęp do kursu "Jak zaplanować i osiągnąć sukces finansowy". Jeżeli chcesz dostać precyzyjną odpowiedź, nie zadawaj ogólnych pytań. Odpowiedź otrzymasz bezpośrednio na maila lub przez wpis na blogu.
Administrator danych osobowych: Śniegocki Development, Sławomir Śniegocki, al. Korfantego 40/13, Katowice, e-mail: slawek.(małpa).slaweksniegocki.pl

Dla każdego coś miłego:

TEMATY KTÓRYMI SIĘ ZAJMUJĘ:

Poznaj moje książki:

ZAPRASZAM CIĘ RÓWNIEŻ NA:

Skip to content