Logo bloga SlawekSniegocki.pl | Kon$ekwentny Inwe$tor
Szukaj
Close this search box.

:: Nie bądź lemingiem

image from rawpixel id 63594 jpegLemingi (Lemmus lemmus) są ssakami żyjącymi w tundrze na całej półkuli północnej. To takie polarne świnki morskie. Rozmnażają się intensywnie i jednocześnie giną całymi stadami w czasie migracji. Powszechnie wiadomo, że popełniają one z niewiadomych przyczyn masowe samobójstwo, skacząc do oceanu w którym toną. Jaka jednak jest prawda i co to ma wspólnego z inwestowaniem?

Okazało się, że to pomysłowi operatorzy filmowi z końca lat 50′ ubiegłego wieku, w celu zmontowania ciekawego materiału, sami spychali stada lemingów do wody. Bez względu na wersję, dla lemingów skutek był taki sam.

Inwestorzy którzy działają na „ślepo”, zgodnie z opinią większości, popularnych mediów i EX-pertów  z forów internetowych, również przypominają lemingi. Nawet jeżeli sami nie popełnią finansowego samobójstwa inwestując jak większość, zawsze znajdzie się przedsiębiorczy „operator”, który im w tym pomoże.

A EX-perci giełdowi? Mają tyle wspólnego z rynkiem co astronomowie z czarnymi dziurami. Też wierzą, że je rozumieją i potrafią przewidzieć ich zachowanie. Są lepsi od Ciebie tylko pod jednym względem – ILOŚCI obserwacji. Najlepsi specjaliści od inwestycji mają bowiem skuteczność przewidywań niższą niż rzut monetą. Skąd więc ich popularność? Tak zwana publiczność, myli po prostu ich profesję z profesją wróżbity. A oni w swojej skromności nie zaprzeczają, że „robią” w zupełnie innej branży. A odpowiedzialność za słowo? Jaka odpowiedzialność? Przecież to TWOJE pieniądze. Ex-perci zajmują się przecież rynkiem a nie zarabianiem na inwestycjach. Mówi się, że o klasie eksperta świadczy to, jak dobrze potrafi wyjaśnić swoją ostatnią pomyłkę.

Nie bądź więc lemingiem – inwestuj z planem i nie daj się zepchnąć wraz z całym stadem do wody.

Udostępnij ten wpis ->

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przeczytaj podobne wpisy

Pierwszy raz u mnie?

Szukaj
Sławek Śniegocki

Sławek Śniegocki

Pierwszy raz na moim blogu?

Cześć! Z tej strony Sławek Śniegocki Konsekwentny Inwestor, autor poradników i kursów finansowych, mentor, podróżnik, optymista

Od 2009 roku pomagam swoim Klientom w planowaniu i realizacji celów finansowych i inwestycyjnych.

Jeżeli chcesz więcej zarabiać, przyśpieszyć tempo budowania majątku, odzyskać czas i poprawić jakość życia, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej znajdziesz krótką ściągę;

Dołącz do społeczności Konsekwentnych Inwestorów:

Jeżeli chcesz ruszyć z miejsca, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej możesz mi zadać jedno, najistotniejsze pytanie na temat finansów lub inwestowania:

Zgadzam się z polityką prywatności
* Zdając mi pytanie, otrzymasz bezpłatny dostęp do kursu "Jak zaplanować i osiągnąć sukces finansowy". Jeżeli chcesz dostać precyzyjną odpowiedź, nie zadawaj ogólnych pytań. Odpowiedź otrzymasz bezpośrednio na maila lub przez wpis na blogu.
Administrator danych osobowych: Śniegocki Development, Sławomir Śniegocki, al. Korfantego 40/13, Katowice, e-mail: slawek.(małpa).slaweksniegocki.pl

Dla każdego coś miłego:

TEMATY KTÓRYMI SIĘ ZAJMUJĘ:

Poznaj moje książki:

ZAPRASZAM CIĘ RÓWNIEŻ NA:

  • Polecam książki:
  • Skip to content