Logo bloga SlawekSniegocki.pl | Kon$ekwentny Inwe$tor
Szukaj
Close this search box.

:: Ubogie Myślenie czy Bogate Myślenie? Jaki program wykonujesz w swoim życiu? Część 1

portfolio 04

Czy w natłoku codziennych zdarzeń masz czas aby zastanowić się jakie prezentujesz nastawienie finansowe? Jaki rodzaj myślenia wypełnia Twoją głowę?

Wielokrotnie podkreślałem jak istotne dla efektów finansowych ma Twoje nastawienie i sposób w jaki patrzysz na swoje otoczenie.  Jak zapytałby mój znajomy informatyk: „Jakiego typu soft masz zaimplementowany?” Szkodliwe oprogramowanie potrafi zniszczyć nawet najlepiej wyposażony komputer.

 

Jaki program realizujesz w swoim życiu? Czy masz Ubogie czy Bogate Myślenie? Sprawdź sam i zastanów się czy to na pewno  jest Twój program i czy chcesz go dalej kontynuować?


Program Ubogiego Myślenia:
Szkołę skończyłem dawno temu. Ja to już wszystko wiem.

Taki sposób myślenia zamyka Cię na nowe możliwości. Taki program to Twój osobisty strażnik – stale pilnuje abyś myślał i działał tak jak do tej pory. Dlatego, że pozostanie w Strefie Komfortu wymaga najmniejszej ilości energii i wydaje się być najmniej ryzykowne.

Program Bogatego Myślenia: Wiem, że zawsze będę się uczył i rozwijał.

Bez względu na Twój wiek, ten program angażuje Cię we własny rozwój.  Otwiera Cię na przyjmowanie informacji, słuchanie bez analizowania i zastanawiania się co może nie zadziałać.

 

W jaki sposób myślisz o swoim życiu?

Czy sądzisz, że nic od Ciebie nie zależy? A czy masz choć wpływ na swoje własne myśli? Czy „myśli same Ci się myślą”? Właśnie – to też program. Możesz nie chcieć przyjąć do wiadomości, że od Ciebie zależy czy myśleć w sposób, który pomoże ci osiągnąć szczęście i sukces, czy w sposób który Cię od szczęścia i sukcesu oddala.

Program Ubogiego Myślenia: Nie mam wpływu na to co mi się przydarza. „Oni” są za wszystko odpowiedzialni.

Program Bogatego Myślenia: Mam wpływ na swoje życie. Potrafię określić jaki jest mój prawdziwy udział w sytuacjach w których się znajduję.

 

W jaki sposób myślisz o swoich  możliwościach?

Program Ubogiego Myślenia: Wciąż szukam przeszkód.

Jest takie powiedzenie: „Nie da się przejechać przez miasto czekając aż światła na wszystkich skrzyżowaniach będą zielone”. Pomyśl czy sam nie podstawiasz sobie nóg szukając przeszkód aby nie działać. Wiesz jakie słowo najbardziej rujnuje sukces? JUTRO.

Program Bogatego Myślenia: Wciąż szukam szans i możliwości.

„Jeżeli nie doceniasz tego co masz, nie dostaniesz nic więcej bo i tak nie będziesz w stanie tego docenić”. Zacznij więc TERAZ z tym co masz i tak jak potrafisz. Zapomnij czego Ci brak i czego nie umiesz.

„Zrób to TERAZ” – to najprostsza metoda budowania sukcesu.

 

W jaki sposób myślisz o bogatych ludziach?

Program Ubogiego Myślenia: Nie cierpię bogatych.

Program Bogatego Myślenia: Podziwiam bogatych

Kto jest w stanie więcej zrobić dla siebie i innych: osoba biedna czy bogata?

Spotykaj się osobami, które osiągnęły sukces po to aby zacząć myśleć jak oni, zamiast oglądać przed telewizorem zawsze złe wiadomości.

 

W jaki sposób chcesz osiągnąć bogactwo? Dlaczego posiadanie dużego majątku jest istotne dla Ciebie?

Program Ubogiego Myślenia: Co za różnica jak? Nie mam pojęcia. Gdybym wiedział jak, to już byłbym bogaty. Po prostu chcę być bogaty. Bez wysiłku i bez powodu.

Program Bogatego Myślenia: Znam powód dla którego chcę być bogaty. Jestem zdeterminowany aby działać w tym kierunku, stale wychodząc ze swojej strefy komfortu. Wiem, że zbudowanie trwałego majątku bez wysiłku jest niemożliwe. Dostaję przecież to na czym skupiam swoje wysiłki.

 

 

Kolejne przykłady Programu Ubogiego Myślenia i Programu Bogatego Myślenia przedstawię w kolejnym wpisie.

Udostępnij ten wpis ->

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przeczytaj podobne wpisy

Pierwszy raz u mnie?

Szukaj
Picture of Sławek Śniegocki

Sławek Śniegocki

Pierwszy raz na moim blogu?

Cześć! Z tej strony Sławek Śniegocki Konsekwentny Inwestor, autor poradników i kursów finansowych, mentor, podróżnik, optymista

Od 2009 roku pomagam swoim Klientom w planowaniu i realizacji celów finansowych i inwestycyjnych.

Jeżeli chcesz więcej zarabiać, przyśpieszyć tempo budowania majątku, odzyskać czas i poprawić jakość życia, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej znajdziesz krótką ściągę;

Dołącz do społeczności Konsekwentnych Inwestorów:

Jeżeli chcesz ruszyć z miejsca, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej możesz mi zadać jedno, najistotniejsze pytanie na temat finansów lub inwestowania:

Zgadzam się z polityką prywatności
* Zdając mi pytanie, otrzymasz bezpłatny dostęp do kursu "Jak zaplanować i osiągnąć sukces finansowy". Jeżeli chcesz dostać precyzyjną odpowiedź, nie zadawaj ogólnych pytań. Odpowiedź otrzymasz bezpośrednio na maila lub przez wpis na blogu.
Administrator danych osobowych: Śniegocki Development, Sławomir Śniegocki, al. Korfantego 40/13, Katowice, e-mail: slawek.(małpa).slaweksniegocki.pl

Dla każdego coś miłego:

TEMATY KTÓRYMI SIĘ ZAJMUJĘ:

Poznaj moje książki:

ZAPRASZAM CIĘ RÓWNIEŻ NA:

Skip to content