Logo bloga SlawekSniegocki.pl | Kon$ekwentny Inwe$tor
Szukaj
Close this search box.

:: Co wpływa na tempo budowania niezależności finansowej? Trzy strumienie finansowe – część 3

9Jak pamiętasz z poprzednich wpisów, omówiłem zasady tworzenia dwóch z pośród trzech strumieni finansowych. Dzisiaj omówię trzeci strumień, związany z tematem złego i dobrego długu. Jak rodzaj długu łączy się z możliwością uruchomienia trzeciego strumienia finansowego?

Trzeci strumień finansowy:

Dobry dług zwiększa aktywa

Rozpoczynasz proces zamiany pieniędzy innych ludzi na Twój majątek dochodowy. Jeżeli dochód z majątku przekroczy koszt pozyskania pieniędzy, Twój majątek zacznie przynosić dochód. Równolegle możesz rozpocząć proces zamiany złego długu na dobry. Zwiększa się Twoja zdolność kredytowa, co umożliwia Ci dalsze zwiększanie majątku dochodowego. Schemat powtarzany wielokrotnie tworzy Twoją spiralę sukcesu.

W praktyce jednak, zwiększanie się dochodów i zwiększanie się zdolności kredytowej powoduje przede wszystkim zaciąganie kredytów na zakup majątku niedochodowego. Kredytujemy głównie majątek, który nie tylko nie dostarcza nam dochodu, ale jeszcze z biegiem czasu ma coraz mniejszą wartość (samochody, wyposażenie domu). W efekcie pomimo całkowitej spłaty zadłużenia, łączna wartość naszego majątku ciągle spada i wartość netto pozostaje ujemna.

Jak widzisz połączenie trzech strumieni finansowych pomoże Ci w szybszym budowaniu niezależności. Tak działa synergia sukcesu. W praktyce jednak, zwiększenie dochodów z pracy na etacie doprowadza wiele osób jedynie do zwiększenia zadłużenia i ciągłego zmniejszania wartości majątku.

Dlaczego ludzie sami niweczą własne działania? Czy ty też tak działasz?

 

Udostępnij ten wpis ->

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przeczytaj podobne wpisy

Pierwszy raz u mnie?

Szukaj
Picture of Sławek Śniegocki

Sławek Śniegocki

Pierwszy raz na moim blogu?

Cześć! Z tej strony Sławek Śniegocki Konsekwentny Inwestor, autor poradników i kursów finansowych, mentor, podróżnik, optymista

Od 2009 roku pomagam swoim Klientom w planowaniu i realizacji celów finansowych i inwestycyjnych.

Jeżeli chcesz więcej zarabiać, przyśpieszyć tempo budowania majątku, odzyskać czas i poprawić jakość życia, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej znajdziesz krótką ściągę;

Dołącz do społeczności Konsekwentnych Inwestorów:

Jeżeli chcesz ruszyć z miejsca, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej możesz mi zadać jedno, najistotniejsze pytanie na temat finansów lub inwestowania:

Zgadzam się z polityką prywatności
* Zdając mi pytanie, otrzymasz bezpłatny dostęp do kursu "Jak zaplanować i osiągnąć sukces finansowy". Jeżeli chcesz dostać precyzyjną odpowiedź, nie zadawaj ogólnych pytań. Odpowiedź otrzymasz bezpośrednio na maila lub przez wpis na blogu.
Administrator danych osobowych: Śniegocki Development, Sławomir Śniegocki, al. Korfantego 40/13, Katowice, e-mail: slawek.(małpa).slaweksniegocki.pl

Dla każdego coś miłego:

TEMATY KTÓRYMI SIĘ ZAJMUJĘ:

Poznaj moje książki:

ZAPRASZAM CIĘ RÓWNIEŻ NA:

Skip to content