Logo bloga SlawekSniegocki.pl | Kon$ekwentny Inwe$tor
Szukaj
Close this search box.

:: Jak NIE planować sukcesu? Równowaga trwała a strefa komfortu. Część 1

portfolio 07Jedną z najczęstszych fraz wpisywanych w wyszukiwarkach, dzięki którym internauci trafiają na tę stronę, jest „jak wyjść z długów?” Dlatego tez planowanie powinno być początkiem procesu, którego częścią jest  pozytywne działanie. Dlaczego?

W większości przypadków planowanie oparte o zamierzenia typu „przestać…”, „zakończyć…”, „uniknąć…”, „nie robić…” NIE DZIAŁA i nie przynosi żadnych efektów.

Jeżeli planujesz:  „przestać palić”, „nie objadać się”, „unikać marnowania czasu”, „mniej oglądać telewizję”, ” nie zadłużać się więcej”, tak naprawdę programujesz swoją podświadomość aby „…palić”, „…objadać się”, ” …marnować czas”, „…oglądać telewizję”,  ” …zadłużać się więcej”. W efekcie wcześniej czy później dochodzisz do wniosku, że kolejna metoda której spróbowałeś nie działa. STARAŁEŚ się…i nie wyszło. Ty jesteś OK, to metoda jest „do bani”. Twój mózg bardzo się napracował produkując mnóstwo usprawiedliwień po to tylko, abyś pozostał w swojej strefie komfortu. A co to ma wspólnego z równowagą?

W fizyce istnieje pojęcie równowagi trwałej (stabilnej). Najprostszym tego przykładem jest kulka umieszczona w szklanej misie. Środek ciężkości kulki położony jest w najniższym możliwym punkcie misy. Przy odchyleniu kulki przez zewnętrzną siłę, powstaje moment sił ciężkości względem punktu podparcia, powodujący powrót kulki do położenia pierwotnego, w którym to położeniu energia potencjalna kulki ma najmniejszą wartość.

A jaki ma to związek co z Twoją strefą komfortu? O tym w kolejnym wpisie.

Udostępnij ten wpis ->

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przeczytaj podobne wpisy

Pierwszy raz u mnie?

Szukaj
Sławek Śniegocki

Sławek Śniegocki

Pierwszy raz na moim blogu?

Cześć! Z tej strony Sławek Śniegocki Konsekwentny Inwestor, autor poradników i kursów finansowych, mentor, podróżnik, optymista

Od 2009 roku pomagam swoim Klientom w planowaniu i realizacji celów finansowych i inwestycyjnych.

Jeżeli chcesz więcej zarabiać, przyśpieszyć tempo budowania majątku, odzyskać czas i poprawić jakość życia, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej znajdziesz krótką ściągę;

Dołącz do społeczności Konsekwentnych Inwestorów:

Jeżeli chcesz ruszyć z miejsca, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej możesz mi zadać jedno, najistotniejsze pytanie na temat finansów lub inwestowania:

Zgadzam się z polityką prywatności
* Zdając mi pytanie, otrzymasz bezpłatny dostęp do kursu "Jak zaplanować i osiągnąć sukces finansowy". Jeżeli chcesz dostać precyzyjną odpowiedź, nie zadawaj ogólnych pytań. Odpowiedź otrzymasz bezpośrednio na maila lub przez wpis na blogu.
Administrator danych osobowych: Śniegocki Development, Sławomir Śniegocki, al. Korfantego 40/13, Katowice, e-mail: slawek.(małpa).slaweksniegocki.pl

Dla każdego coś miłego:

TEMATY KTÓRYMI SIĘ ZAJMUJĘ:

Poznaj moje książki:

ZAPRASZAM CIĘ RÓWNIEŻ NA:

  • Polecam książki:
  • Skip to content