Logo bloga SlawekSniegocki.pl | Kon$ekwentny Inwe$tor
Szukaj
Close this search box.

:: Ubogie Myślenie czy Bogate Myślenie? Jaki program wykonujesz w swoim życiu? Część 2

images layers 1 1

Przedstawiam drugą część wpisu na temat Programu Ubogiego Myślenia i Programu Bogatego Myślenia. Zrzucanie odpowiedzialności za własne niepowodzenia na zewnętrzne czynniki, tak popularne w naszym kraju to bardzo wygodna wymówka. Tymczasem to my sami wyznaczamy granicę naszych możliwości. W dzisiejszym wpisie będziesz mógł poznać kolejne schematy dotyczące finansów, sprzedaży i inwestowania. Na koniec pokażę Ci przydatne ćwiczenie.

W jaki sposób sam się ograniczasz?

Program Ubogiego Myślenia:muszę wybierać z konieczności”, ”coś za coś”, „za darmo nie ma nic”, „za mało zarabiam żeby oszczędzać”, „na nic mnie nie stać”,” zawsze mam za mało pieniędzy”.

Program Bogatego Myślenia:wybór zależy ode mnie”, „najpierw oszczędzam potem wydaję”, „działam aby było mnie na to stać”, „tworzę wartość dla innych”.

Istnieje teoria, że pieniądze to tylko pomysł na przenoszenie wartości między ludźmi. Jeżeli Twoja wartość dla innych jest niska, nie masz czego przenosić.

W jaki sposób sprzedajesz?

Program Ubogiego Myślenia: Nie lubię promocji i sprzedaży. To poniżej mojej godności, nie jestem domokrążcą.

Program Bogatego Myślenia: Chętnie promuję siebie i swoją wartość.

Myśl co chcesz – ja jestem towarem, Ty jesteś towarem, wszyscy jesteśmy. Za jaki towar więcej się płaci: taki o wyższej czy taki o niższej jakości. Cena jest przecież odbiciem wartości rzeczy.

Zostając ekspertem w sprzedaży swoich umiejętności, idei, przekonań, energii, radości, pomożesz większej ilości osób i stworzysz większą wartość.

W jaki sposób zarządzasz swoimi finansami?

Program Ubogiego Myślenia: Mam za mało pieniążków aby się nimi poważnie zajmować. Zresztą nie wiem co się z nimi dzieje bo zawsze mi gdzieś znikają. Zresztą w razie czego może mi doradzić  znajoma z banku.

Program Bogatego Myślenia: Sam zajmuję się własnymi pieniędzmi. Wiem, że ponoszę za nie i własną pomyślność wyłączną odpowiedzialność.

W jaki sposób inwestujesz? I czy w ogóle inwestujesz?

Program Ubogiego Myślenia: Z czego mam inwestować skoro za mało zarabiam? Boję się inwestować bo można na tym stracić. Lepiej wpłacić pieniądze do banku i mieć święty spokój.

Program Bogatego Myślenia: Akceptuję ustalony wcześniej poziom ryzyka i strat aby zyskać tyle ile zaplanowałem. Działam pomimo lęku i braku informacji reagując na zmiany na rynku.

Ćwiczenie na koniec:

Zapisz w postaci planu z dokładnym terminem realizacji dwa cele finansowe swojej rodziny. Mogą to być na przykład:

Powiększyliśmy dochód netto naszej rodziny do poziomu ………. złotych lub więcej, najpóźniej do dnia…………roku.

Powiększyliśmy nasz majątek netto do poziomu ………. złotych lub więcej, najpóźniej do dnia…………roku.

Dostajesz to co chcesz i to na czym się skupiasz. A na czym Ty skupiasz się w tej chwili?

Udostępnij ten wpis ->

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przeczytaj podobne wpisy

Pierwszy raz u mnie?

Szukaj
Picture of Sławek Śniegocki

Sławek Śniegocki

Pierwszy raz na moim blogu?

Cześć! Z tej strony Sławek Śniegocki Konsekwentny Inwestor, autor poradników i kursów finansowych, mentor, podróżnik, optymista

Od 2009 roku pomagam swoim Klientom w planowaniu i realizacji celów finansowych i inwestycyjnych.

Jeżeli chcesz więcej zarabiać, przyśpieszyć tempo budowania majątku, odzyskać czas i poprawić jakość życia, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej znajdziesz krótką ściągę;

Dołącz do społeczności Konsekwentnych Inwestorów:

Jeżeli chcesz ruszyć z miejsca, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej możesz mi zadać jedno, najistotniejsze pytanie na temat finansów lub inwestowania:

Zgadzam się z polityką prywatności
* Zdając mi pytanie, otrzymasz bezpłatny dostęp do kursu "Jak zaplanować i osiągnąć sukces finansowy". Jeżeli chcesz dostać precyzyjną odpowiedź, nie zadawaj ogólnych pytań. Odpowiedź otrzymasz bezpośrednio na maila lub przez wpis na blogu.
Administrator danych osobowych: Śniegocki Development, Sławomir Śniegocki, al. Korfantego 40/13, Katowice, e-mail: slawek.(małpa).slaweksniegocki.pl

Dla każdego coś miłego:

TEMATY KTÓRYMI SIĘ ZAJMUJĘ:

Poznaj moje książki:

ZAPRASZAM CIĘ RÓWNIEŻ NA:

Skip to content