Logo bloga SlawekSniegocki.pl | Kon$ekwentny Inwe$tor
Szukaj
Close this search box.

:: Działanie bez planu czy planowanie bez działania? Co gorsze dla inwestora?

portfolio 12Jak już się pewnie zorientowałeś, rozpoczynanie inwestycji czy innego działania bez planu jest równie mało skuteczne jak planowanie nie zakończone realizacją planu.  Jeżeli wybierzesz działanie po omacku, będziesz jedynie tracił czas i energię na realizację dużej ilości pilnych działań. Na ważne i istotne dla siebie nie będziesz już miał czasu. W ten sam sposób wieczne planowanie i zbieranie danych nie zakończone działaniem również spowoduje, że będziesz dreptał w miejscu. Przyjmij do wiadomości, że nigdy nie będziesz miał wszystkich potrzebnych danych.

Inwestowanie ma za zadanie pomnażanie majątku w stanie ciągłego ryzyka i braku danych. Dlatego też tak wielu ludzi nie inwestuje z powodu rzekomego braku wiedzy. Jednak jedyna wiedza jakiej im brakuje to ta, że nigdy nie będą mieli pełnego obrazu danej inwestycji.

Najefektywniejszym rozwiązaniem jest więc spisanie własnego planu i dostosowywanie go do zmieniającej się sytuacji. Dzięki temu Twoje cele pozostaną niezmienne, a zmieniać będziesz jedynie sposoby ich realizacji.

Planując inwestycję pamiętaj, że mniej istotny jest sam cel, a bardziej istotny jest sposób w jaki realizacja tego celu zmieni Ciebie i Twoje życie.

Czy zgadzasz się z taką metodą planowania celów?

Udostępnij ten wpis ->

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przeczytaj podobne wpisy

Pierwszy raz u mnie?

Szukaj
Sławek Śniegocki

Sławek Śniegocki

Pierwszy raz na moim blogu?

Cześć! Z tej strony Sławek Śniegocki Konsekwentny Inwestor, autor poradników i kursów finansowych, mentor, podróżnik, optymista

Od 2009 roku pomagam swoim Klientom w planowaniu i realizacji celów finansowych i inwestycyjnych.

Jeżeli chcesz więcej zarabiać, przyśpieszyć tempo budowania majątku, odzyskać czas i poprawić jakość życia, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej znajdziesz krótką ściągę;

Dołącz do społeczności Konsekwentnych Inwestorów:

Jeżeli chcesz ruszyć z miejsca, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej możesz mi zadać jedno, najistotniejsze pytanie na temat finansów lub inwestowania:

Zgadzam się z polityką prywatności
* Zdając mi pytanie, otrzymasz bezpłatny dostęp do kursu "Jak zaplanować i osiągnąć sukces finansowy". Jeżeli chcesz dostać precyzyjną odpowiedź, nie zadawaj ogólnych pytań. Odpowiedź otrzymasz bezpośrednio na maila lub przez wpis na blogu.
Administrator danych osobowych: Śniegocki Development, Sławomir Śniegocki, al. Korfantego 40/13, Katowice, e-mail: slawek.(małpa).slaweksniegocki.pl

Dla każdego coś miłego:

TEMATY KTÓRYMI SIĘ ZAJMUJĘ:

Poznaj moje książki:

ZAPRASZAM CIĘ RÓWNIEŻ NA:

  • Polecam książki:
  • Skip to content