Logo bloga SlawekSniegocki.pl | Kon$ekwentny Inwe$tor
Szukaj
Close this search box.

:: Czy czas jest Twoim zasobem inwestycyjnym?

coming soon bgPomimo iż wydaje Ci się bezpłatny, czas jest najcenniejszym zasobem jaki masz.

Zrób prosty eksperyment i zobacz co zmieni się w Twoim myśleniu o finansach,  jeżeli zaczniesz postrzegać swój czas jako dobro inwestycyjne. W związku z tym założeniem czas musiałby jednak mieć określoną wartość i jego ilość musiałaby być dla Ciebie ograniczona.

Czy tak rzeczywiście jest?

To oczywiste, że tak. Dostajesz przecież wynagrodzenie od pracodawcy za sprzedaż swojego czasu, a ilość czasu z każdą sekundą Twojego życia stale się zmniejsza.

Czy wiesz co się dzieje jeżeli zapasy jakiegoś dobra wciąż się kurczą? Jego wartość stale rośnie. Dokładnie to samo dzieje się z Twoim czasem. Im jesteś starszy, tym czas pozostałego Ci życia ma coraz większą wartość. Co ciekawsze, dla każdego ten zasób tak samo szybko się wyczerpuje. Masz, jak każdy człowiek tyle samo godzin na dobę do wykorzystania. Średnia długość miesiąca daje Ci jak nam wszystkim 730 godzin czasu. To maksymalny kapitał, który możesz zainwestować w danym miesiącu.

Pomyśl, że pracując na pełen etat inwestujesz w cudze przedsiębiorstwo około 25% swojego miesięcznego czasu. Daje Ci to jednak 100% wszystkich Twoich dochodów. Zastanów się więc czy inwestując inaczej niż do tej pory pozostałe 75% swojego czasu nie osiągnąłbyś nieporównanie lepszego rezultatu?

Udostępnij ten wpis ->

2 odpowiedzi

  1. hmm…a jak by sie to mialo do zasady Pareto 80/20 ? mysle ze nie warto sie przemeczac i na sile szukac nadgodzin skoro juz w samej pracy trace 25% czasu i to uwzgledniajac cala dobe a odjac sen to wyjdzie jeszcze wiecej. oczywiscie nie mowie zeby nic nie robic po pracy ale istotnie nalezy cenic ten czas totez ja kazda „fuche” cenie sobie wysoko bo 8h musze wysiedziec, 7h na sen 3h jedzenie mycie itp sprawy bierzace codzienne to sa sztywne wartosci wiec zostaje te 6h wolne. nie warto zbyt zylowac kosztem wolnego czasu bo to oslabia samopoczucie morale i z czasem odbije sie na zdrowiu. mozna ewentualnie poszukac lepszej pracy lub miec dzialalnosc gospodarcza i sam planowac swoj czas no ale to znowu ryzyko….

    1. @Drobny_ciulacz,
      Oczywiście masz rację. O zarządzaniu własnym czasem jako formie inwestycji napisałem więcej w książce „Inwestuj we własny etat”. Powinna być jeszcze dostępna w EMPiKU lub na stronach Złotych Myśli. Tam też napisałem, że każdy cel powinien być ekologiczny – to znaczy taki, który nie spowoduje zniszczenia zdrowia czy relacji w rodzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przeczytaj podobne wpisy

Pierwszy raz u mnie?

Szukaj
Picture of Sławek Śniegocki

Sławek Śniegocki

Pierwszy raz na moim blogu?

Cześć! Z tej strony Sławek Śniegocki Konsekwentny Inwestor, autor poradników i kursów finansowych, mentor, podróżnik, optymista

Od 2009 roku pomagam swoim Klientom w planowaniu i realizacji celów finansowych i inwestycyjnych.

Jeżeli chcesz więcej zarabiać, przyśpieszyć tempo budowania majątku, odzyskać czas i poprawić jakość życia, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej znajdziesz krótką ściągę;

Dołącz do społeczności Konsekwentnych Inwestorów:

Jeżeli chcesz ruszyć z miejsca, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej możesz mi zadać jedno, najistotniejsze pytanie na temat finansów lub inwestowania:

Zgadzam się z polityką prywatności
* Zdając mi pytanie, otrzymasz bezpłatny dostęp do kursu "Jak zaplanować i osiągnąć sukces finansowy". Jeżeli chcesz dostać precyzyjną odpowiedź, nie zadawaj ogólnych pytań. Odpowiedź otrzymasz bezpośrednio na maila lub przez wpis na blogu.
Administrator danych osobowych: Śniegocki Development, Sławomir Śniegocki, al. Korfantego 40/13, Katowice, e-mail: slawek.(małpa).slaweksniegocki.pl

Dla każdego coś miłego:

TEMATY KTÓRYMI SIĘ ZAJMUJĘ:

Poznaj moje książki:

ZAPRASZAM CIĘ RÓWNIEŻ NA:

  • Polecam książki:
  • Skip to content