Logo bloga SlawekSniegocki.pl | Kon$ekwentny Inwe$tor
Szukaj
Close this search box.

:: Jak rozpocząć wyjście z długów? 13 wskazówek.

12

Dług to wynik Twoich wcześniejszych decyzji i zaniechań. Jeżeli więc będziesz dalej działał w taki sposób jak ten, który doprowadził Cię w to miejsce w którym właśnie jesteś, spowoduje to jedynie pogłębienie się Twoich problemów.

Poniżej przedstawiam kilkanaście wskazówek ułatwiających wyjście z długu i motywujących Cię do zmiany sytuacji finansowej.

 1. Zmień swoje nastawienie do finansów. Działaj tak, jakby Twój dług został już w całości spłacony. W ten sposób przyciągniesz do siebie nowe pieniądze.
 2. Zrozum, że wyjście z długu nie jest celem samym w sobie ale zawsze jest częścią długoterminowego planu budowania niezależności.
 3. Długiem możesz zarządzać.
 4. Zarówno w zły jak i w dobry dług możesz inwestować.
 5. Wykorzystaj proces wychodzenia z długu aby zastąpić stary nawyk zadłużania się, nowym nawykiem oszczędzania  i inwestowania.
 6. Weź odpowiedzialność za swoje długi przed wierzycielami. Nie ukrywaj się.
 7. Stwórz na piśmie plan wyjścia z długu z końcowym terminem spłaty.
 8. Jeżeli kwota, którą masz do dyspozycji, nie pokrywa w całości rat, spłacaj  wszystkie raty częściowo. To lepsze niż zaprzestanie spłacania jakiegoś kredytu w całości.
 9. Przeczytaj dokładnie umowę kredytu. Sprawdź czy jesteś chroniony na wypadek choroby lub utraty pracy, sprawdź jakie masz prawa, w jaki sposób możesz szybciej  spłacić kredyt.
 10. Zapomnij o wykorzystywaniu „szybkich” pieniędzy do „łatania” zadłużenia.
 11. Nie nakłaniaj rodziny lub znajomych do zaciągania kredytów, które pokryją Twoje stare długi. Nie spłacaj długów pożyczką hipoteczną.
 12. Jeśli masz spisany plan spłaty i trzymasz się go, nie zmieniaj swoich decyzji finansowych pod naciskiem pożyczkodawców.
 13. I najważniejsze – po prostu działaj. Im wcześniej zaczniesz, tym łatwiej będzie Ci zacząć inwestować we własny dług i w efekcie osiągnąć finansową niezależność.   .

Udostępnij ten wpis ->

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przeczytaj podobne wpisy

Pierwszy raz u mnie?

Szukaj
Picture of Sławek Śniegocki

Sławek Śniegocki

Pierwszy raz na moim blogu?

Cześć! Z tej strony Sławek Śniegocki Konsekwentny Inwestor, autor poradników i kursów finansowych, mentor, podróżnik, optymista

Od 2009 roku pomagam swoim Klientom w planowaniu i realizacji celów finansowych i inwestycyjnych.

Jeżeli chcesz więcej zarabiać, przyśpieszyć tempo budowania majątku, odzyskać czas i poprawić jakość życia, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej znajdziesz krótką ściągę;

Dołącz do społeczności Konsekwentnych Inwestorów:

Jeżeli chcesz ruszyć z miejsca, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej możesz mi zadać jedno, najistotniejsze pytanie na temat finansów lub inwestowania:

Zgadzam się z polityką prywatności
* Zdając mi pytanie, otrzymasz bezpłatny dostęp do kursu "Jak zaplanować i osiągnąć sukces finansowy". Jeżeli chcesz dostać precyzyjną odpowiedź, nie zadawaj ogólnych pytań. Odpowiedź otrzymasz bezpośrednio na maila lub przez wpis na blogu.
Administrator danych osobowych: Śniegocki Development, Sławomir Śniegocki, al. Korfantego 40/13, Katowice, e-mail: slawek.(małpa).slaweksniegocki.pl

Dla każdego coś miłego:

TEMATY KTÓRYMI SIĘ ZAJMUJĘ:

Poznaj moje książki:

ZAPRASZAM CIĘ RÓWNIEŻ NA:

 • Polecam książki:
 • Skip to content