Logo bloga SlawekSniegocki.pl | Kon$ekwentny Inwe$tor
Szukaj
Close this search box.

:: Cztery kierunki działania

Blog SlawekSniegocki.pl 25JF67 Grand Canyon West Arizona Stany ZjednoczoneW swoich książkach, często powołuję się na ideę Kompasu Finansowego, który w przeciwieństwie do kompasu turystycznego, (który zawsze wskazuje północ), wskazuje jednocześnie cztery kierunki działania, na które powinieneś zwrócić uwagę realizując swój własny plan budowania niezależności. Kompas Finansowy symbolizuje również konieczność ciągłego obserwowania kierunku w którym masz zamiar się poruszać. Cztery kierunki działania zgodne z Kompasem Finansowym, to:

  • zmniejszanie wydatków
  • zmniejszanie złego zadłużenia
  • zwiększanie zarobków
  • zwiększanie majątku

Zastosowanie łączne wymienionych  czterech działań (synergia) i spisanie ich w postaci planu ułatwi Ci zamianę dochodu z pracy na dochód z majątku, zamianę złego długu w dobry, inwestowanie oszczędności w wydatkach, reinwestowanie zysków i pomnażanie majątku przynoszącego dochód.

Synergia to takie działanie składników, które zastosowane razem, dają lepszy efekt niż suma efektów poszczególnych składników zastosowanych oddzielnie. Czyli coś jak: 1+1+1+1=5. Jaki jest cel takiego działania?  Pozwoli Ci uruchomić trzy strumienie finansowe, które przyśpieszą powiększanie się  Twojego majątku.

Udostępnij ten wpis ->

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przeczytaj podobne wpisy

Pierwszy raz u mnie?

Szukaj
Picture of Sławek Śniegocki

Sławek Śniegocki

Pierwszy raz na moim blogu?

Cześć! Z tej strony Sławek Śniegocki Konsekwentny Inwestor, autor poradników i kursów finansowych, mentor, podróżnik, optymista

Od 2009 roku pomagam swoim Klientom w planowaniu i realizacji celów finansowych i inwestycyjnych.

Jeżeli chcesz więcej zarabiać, przyśpieszyć tempo budowania majątku, odzyskać czas i poprawić jakość życia, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej znajdziesz krótką ściągę;

Dołącz do społeczności Konsekwentnych Inwestorów:

Jeżeli chcesz ruszyć z miejsca, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej możesz mi zadać jedno, najistotniejsze pytanie na temat finansów lub inwestowania:

Zgadzam się z polityką prywatności
* Zdając mi pytanie, otrzymasz bezpłatny dostęp do kursu "Jak zaplanować i osiągnąć sukces finansowy". Jeżeli chcesz dostać precyzyjną odpowiedź, nie zadawaj ogólnych pytań. Odpowiedź otrzymasz bezpośrednio na maila lub przez wpis na blogu.
Administrator danych osobowych: Śniegocki Development, Sławomir Śniegocki, al. Korfantego 40/13, Katowice, e-mail: slawek.(małpa).slaweksniegocki.pl

Dla każdego coś miłego:

TEMATY KTÓRYMI SIĘ ZAJMUJĘ:

Poznaj moje książki:

ZAPRASZAM CIĘ RÓWNIEŻ NA:

  • Polecam książki:
  • Skip to content