Logo bloga SlawekSniegocki.pl | Kon$ekwentny Inwe$tor
Szukaj
Close this search box.

20 pytań o pieniądze, na które musisz znać odpowiedź, aby ruszyć z miejsca.

20 pytań na temat finansów, na które musisz odpowiedzieć

Dzisiejszy wpis został zainspirowany doskonałą książką Julii Cameron „Droga artysty”, którą właśnie czytam. Choć to niezbyt precyzyjne stwierdzenie, ponieważ „Droga artysty” nie jest książką w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale manualem do 12-to tygodniowego kursu odkrywania i rozwijania własnej kreatywności.

Jednym z tematów, które porusza autorka, jest stosunek twórców do pieniędzy. W powszechnym mniemaniu artyści powinni być wzniośli, niezależni i jak najbardziej wolni od myślenia o pieniądzach. I właśnie tego typu przekonania, są według autorki powodem blokad twórczych i niewykorzystywania tkwiącego w nas potencjału.

Dlatego właśnie, aby móc się rozwijać w dowolnej twórczej dziedzinie, powinniśmy najpierw zmierzyć się i rozprawić z własnymi skryptami i przekonaniami na temat pieniędzy, które zostały nam „wdrukowane” na etapie wychowania i edukacji. Bez tego, nawet najlepsze szkolenia, wiedza i doświadczenie mentorów i nauczycieli, będą nieskuteczne i  nie przełożą się dla nas na widoczne efekty.

Z przekonaniami jest pewien problem. Wydaje nam się, że nasze przekonania są ogólnie akceptowane. Tymczasem jest dokładnie na odwrót – jesteśmy jedynymi osobami, które uważają swoje przekonania za „prawdę”. Jakie to może wywołać szkody, nie muszę chyba tłumaczyć.

Dlatego proponuję Ci, abyś jeszcze dzisiaj znalazł sobie kilka minut spokoju i szczerze odpowiedział na poniższe pytania, koniecznie zapisując odpowiedzi na kratce.

Sprawdź w jaki sposób Twoje przekonania, mogą utrudniać Ci rozwój i osiąganie sukcesów. Połącz odpowiedzi ze swoją historią, z tym jak reagowałeś na pojawiające się okazje, jak podchodziłeś do ryzyka i zdarzeń, które były dla Ciebie nowe i nieznane.

 1. Ludzie, którzy mają pieniądze, są………..
 2. Pieniądze sprawiają, że ludzie………
 3. Miałbym więcej pieniędzy, gdybym……..
 4. Mój ojciec uważał, że pieniądze są………
 5. Moja matka zawsze uważała, że dzięki pieniądzom………
 6. W mojej rodzinie pieniądze powodowały………
 7. Pieniądze równa się……….
 8. Gdybym miał pieniądze, to……….
 9. Gdyby mnie było stać, to……..
 10. Gdybym miał trochę pieniędzy, to…….
 11. Obawiam, że gdybym miał pieniądze, to……..
 12. Pieniądze są………
 13. Pieniądze powodują………
 14. Posiadanie pieniędzy nie jest………
 15. Żeby mieć więcej pieniędzy, musiałbym……..
 16. Kiedy mam pieniądze, zwykle……..
 17. Myślę, że pieniądze……….
 18. Gdybym nie był takim skąpiradłem, to………
 19. Ludzie myślą, że pieniądze………
 20. Bycie bez grosza świadczy o……..

 

Mam nadzieję, że odpowiedzi na te 20 pytań pozwolą Ci odkryć schematy, które bezwiednie powielasz. Jestem przekonany, że uświadomienie sobie tego pozwoli Ci przestać reagować „z automatu” i wreszcie ruszyć z miejsca.

Udostępnij ten wpis ->

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przeczytaj podobne wpisy

Pierwszy raz u mnie?

Szukaj
Picture of Sławek Śniegocki

Sławek Śniegocki

Pierwszy raz na moim blogu?

Cześć! Z tej strony Sławek Śniegocki Konsekwentny Inwestor, autor poradników i kursów finansowych, mentor, podróżnik, optymista

Od 2009 roku pomagam swoim Klientom w planowaniu i realizacji celów finansowych i inwestycyjnych.

Jeżeli chcesz więcej zarabiać, przyśpieszyć tempo budowania majątku, odzyskać czas i poprawić jakość życia, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej znajdziesz krótką ściągę;

Dołącz do społeczności Konsekwentnych Inwestorów:

Jeżeli chcesz ruszyć z miejsca, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej możesz mi zadać jedno, najistotniejsze pytanie na temat finansów lub inwestowania:

Zgadzam się z polityką prywatności
* Zdając mi pytanie, otrzymasz bezpłatny dostęp do kursu "Jak zaplanować i osiągnąć sukces finansowy". Jeżeli chcesz dostać precyzyjną odpowiedź, nie zadawaj ogólnych pytań. Odpowiedź otrzymasz bezpośrednio na maila lub przez wpis na blogu.
Administrator danych osobowych: Śniegocki Development, Sławomir Śniegocki, al. Korfantego 40/13, Katowice, e-mail: slawek.(małpa).slaweksniegocki.pl

Dla każdego coś miłego:

TEMATY KTÓRYMI SIĘ ZAJMUJĘ:

Poznaj moje książki:

ZAPRASZAM CIĘ RÓWNIEŻ NA:

Skip to content