Logo bloga SlawekSniegocki.pl | Kon$ekwentny Inwe$tor
Szukaj
Close this search box.

:: 12 błędów finansowych przedsiębiorców – błąd #3

bg faq title

W ubiegłą środę na blogu przedstawiłem błąd #2: Rozpoczynanie działalności z niewystarczającymi środkami finansowymi w mini-serii „12 najczęstszych błędów finansowych przedsiębiorców”. Seria stworzona została przeze mnie jako pomoc dla osób prowadzących własną działalność, samozatrudnionych i freelancerów.

Kolejne wpisy będą pojawiały się regularnie co środę.

Dzisiaj przedstawiam błąd #3:

Brak koncentracji na czterech podstawowych funkcjach firmy

Oczywistym powodem dla którego większość osób zakłada firmę, jest ich przekonanie o dobrej znajomości rynku, produktu lub usługi którą chcą oferować. Natomiast prowadzenie firmy to znacznie szerszy zakres działań które trzeba podjąć, często nowych, żmudnych i wyjątkowo mało ciekawych.

Zostając właścicielem firmy będziesz musiał skupić się nie na jednej dziedzinie, w której czujesz się pewnie i którą znasz ale na wszystkich czterech podstawowych funkcjach firmy:

  • Tworzeniu i wprowadzaniu w życie planów (finansowego, sprzedaży, marketingowego, zasobów ludzkich…).
  • Budowaniu relacji z Klientami i Kontrahentami.
  • Codziennym zarządzaniu firmą (księgowość, zamówienia, korespondencja, pracownicy).
  • Sprzedażą produktów lub usług

Jak widzisz jedynie ostatnia funkcja jest w miarę znana przedsiębiorcy przed rozpoczęciem działalności. Pozostałych funkcji młode firmy albo nie realizują albo są one odkładane na później tak długo jak to możliwe. Ma to tę wadę, że skupiając się na funkcjach związanych z produktem/usługą, nie skupiasz się na planowaniu i Klientach.

Aby efektywnie zarządzać własną firmą powinieneś albo sam nauczyć się działać we wszystkich wymienionych wcześniej obszarach albo znaleźć wspólnika lub pracowników, którzy Cię w tym zastąpią (oczywiście przy zachowaniu przez Ciebie kontroli) albo oddelegować część funkcji zewnętrznym specjalistom.

W przyszłą środę przedstawię błąd #4: Niedoszacowanie kosztów i przeszacowanie przychodów

Udostępnij ten wpis ->

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przeczytaj podobne wpisy

Pierwszy raz u mnie?

Szukaj
Sławek Śniegocki

Sławek Śniegocki

Pierwszy raz na moim blogu?

Cześć! Z tej strony Sławek Śniegocki Konsekwentny Inwestor, autor poradników i kursów finansowych, mentor, podróżnik, optymista

Od 2009 roku pomagam swoim Klientom w planowaniu i realizacji celów finansowych i inwestycyjnych.

Jeżeli chcesz więcej zarabiać, przyśpieszyć tempo budowania majątku, odzyskać czas i poprawić jakość życia, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej znajdziesz krótką ściągę;

Dołącz do społeczności Konsekwentnych Inwestorów:

Jeżeli chcesz ruszyć z miejsca, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej możesz mi zadać jedno, najistotniejsze pytanie na temat finansów lub inwestowania:

Zgadzam się z polityką prywatności
* Zdając mi pytanie, otrzymasz bezpłatny dostęp do kursu "Jak zaplanować i osiągnąć sukces finansowy". Jeżeli chcesz dostać precyzyjną odpowiedź, nie zadawaj ogólnych pytań. Odpowiedź otrzymasz bezpośrednio na maila lub przez wpis na blogu.
Administrator danych osobowych: Śniegocki Development, Sławomir Śniegocki, al. Korfantego 40/13, Katowice, e-mail: slawek.(małpa).slaweksniegocki.pl

Dla każdego coś miłego:

TEMATY KTÓRYMI SIĘ ZAJMUJĘ:

Poznaj moje książki:

ZAPRASZAM CIĘ RÓWNIEŻ NA:

  • Polecam książki:
  • Skip to content