Logo bloga SlawekSniegocki.pl | Kon$ekwentny Inwe$tor
Szukaj
Close this search box.

:: Problemy Czytelników: Czy można wykorzystać kartę kredytową do wychodzenia z długu? Część 3.

cropped history bg1Dzisiaj czas na kolejną metodę, wyłącznie dla osób zadłużonych i uzależnionych od korzystania z kart kredytowych. Ta metoda jest bardziej skomplikowana niż podana poprzednio, umożliwia jednak osobom uzależnionym od używania kart kredytowych stopniowe  zmniejszenie limitu zadłużenia karty. Jak wygląda kolejność działań w tej metodzie?

1. Określ wysokość docelowego maksymalnego limitu zadłużenia na karcie kredytowej.  W jaki sposób?

Nowy docelowy Limit Zadłużenia = Twoje Zarobki miesięczne – Wydatki, które miesięcznie przeznaczasz na spłatę zadłużenia.

Przykład:

Jeżeli Twoje Zarobki wynoszą 2000 złotych netto, a Twoje miesięczne Wydatki na spłatę zadłużenia (w tym karty kredytowej) wynoszą 600 zł, Twój maksymalny Limit Zadłużenia powinien docelowo wynosić 1400 zł (2000 zł – 600 zł). Twój bank będzie Cię pewnie przekonywał, ze korzystniejszy dla Ciebie ze względu na niższe oprocentowanie będzie limit zadłużenia na przykład w wysokości Twoich 6 miesięcznych zarobków, Ty jednak staraj się doprowadzić swój limit zadłużenia na karcie do jego docelowej wyliczonej wysokości.

Wskazówka: Twój docelowy Limit Zadłużenia wynosi: 1400 zł.

2. W momencie wpływu przychodów na Twoje konto, od razu odłóż kwotę, która jest potrzebna na spłatę kredytów w danym miesiącu, na otwarte w tym celu subkonto nr 1, oprocentowane wyżej niż ROR. Jeżeli to możliwe bez utraty odsetek, z tego subkonta za pomocą bezpłatnych poleceń przelewów płać wszystkie raty kredytów w ostatnim wymaganym dniu.

Wskazówka: Na subkonto nr1 wpłacasz  600 zł. Na końcu miesiąca masz 0 zł + odsetki za jeden miesiąc, które zostawiasz na tym subkoncie.

3. Pieniądze, które są nadwyżką pomiędzy zarobkami a wydatkami na spłatę kredytów, przelewasz na subkonto nr 2. Dzięki temu Twoje pieniądze przyrastają dodatkowo dzięki oprocentowaniu rachunku oszczędnościowego.

Wskazówka: Na subkonto nr 2 wpłacasz: 1400 zł.

Po czwarte, w ciągu całego miesiąca korzystasz z bez odsetkowego okresu karty kredytowej, którą płacisz za wszystkie pozostałe wydatki – żywność, odzież, ubranie.

Wskazówka: Pamiętaj, że wydatki na przykładowych danych nie mogą przekroczyć kwoty 1400 zł. W przeciwnym wypadku zwiększasz a nie zmniejszasz swój dług. Na koniec miesiąca zostaje na przykład 200 zł + odsetki za 1 miesiąc.

Na koniec miesiąca obrachunkowego całą kwotę pozostałą na subkoncie nr 2 przeznaczasz na zmniejszenie limitu zadłużenia karty kredytowej.

Postępuj tak do czasu obniżenia limitu zadłużenia do bezpiecznej wyliczonej wartości, a dalsze nadwyżki z subkonta nr 2 przeznacz na inwestycje.

Podana tu metoda jest również dość skomplikowana i ryzykowna ponieważ powoduje Twoje dalsze uzależnienie od karty kredytowej, ale daje Ci też korzyści zależne od wysokości oprocentowania subkont 1 i 2. Dzięki tej metodzie masz również możliwość wykorzystania tworzących się nadwyżek do obniżenia limitu zadłużenia karty kredytowej i nauczenia się nie ulegania szaleństwom zakupowym na kredyt.

Ostatnią, najprostszą metodę zarabiania na kartach kredytowych pokażę Ci w kolejnym, ostatnim z serii wpisie.

Udostępnij ten wpis ->

2 odpowiedzi

    1. Zgodnie z zasadą „najpierw płać sobie”, utrzymujesz wszystkie swoje pieniądze na koncie tak długo jak tylko jest to możliwe. Oczywisty jest jednak warunek posiadania oprocentowanego konta oszczędnościowego lub ROR-u. Chodzi również o budowanie właściwego nawyku dotyczącego wydatków. Trzeba oczywiście pamiętać aby przelew na konto doszedł na odpowiedni dzień. Warto sprawdzić godziny sesji Elixiru (przelewów międzybankowych).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przeczytaj podobne wpisy

Pierwszy raz u mnie?

Szukaj
Picture of Sławek Śniegocki

Sławek Śniegocki

Pierwszy raz na moim blogu?

Cześć! Z tej strony Sławek Śniegocki Konsekwentny Inwestor, autor poradników i kursów finansowych, mentor, podróżnik, optymista

Od 2009 roku pomagam swoim Klientom w planowaniu i realizacji celów finansowych i inwestycyjnych.

Jeżeli chcesz więcej zarabiać, przyśpieszyć tempo budowania majątku, odzyskać czas i poprawić jakość życia, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej znajdziesz krótką ściągę;

Dołącz do społeczności Konsekwentnych Inwestorów:

Jeżeli chcesz ruszyć z miejsca, ale nie wiesz, od czego zacząć, poniżej możesz mi zadać jedno, najistotniejsze pytanie na temat finansów lub inwestowania:

Zgadzam się z polityką prywatności
* Zdając mi pytanie, otrzymasz bezpłatny dostęp do kursu "Jak zaplanować i osiągnąć sukces finansowy". Jeżeli chcesz dostać precyzyjną odpowiedź, nie zadawaj ogólnych pytań. Odpowiedź otrzymasz bezpośrednio na maila lub przez wpis na blogu.
Administrator danych osobowych: Śniegocki Development, Sławomir Śniegocki, al. Korfantego 40/13, Katowice, e-mail: slawek.(małpa).slaweksniegocki.pl

Dla każdego coś miłego:

TEMATY KTÓRYMI SIĘ ZAJMUJĘ:

Poznaj moje książki:

ZAPRASZAM CIĘ RÓWNIEŻ NA:

Skip to content